Metalenz готує справжню революцію смартфонів

138

Практично всі сучасні смартфони мають одну схожість – камера яка випирає з корпусу. Виробник мікроскопічних датчиків Metalenz намір вирішити цю проблему, одночасно з цим поліпшивши якість одержуваних фотографій.

На думку представників Metalenz, в останні десятиліття оптика для електронних пристроїв фактично стояла на місці, а все більші прориви пов’язані лише з алгоритмами обробки зображення. На відміну від традиційних технологій, нова лінза оснащена цілим рядом просунутих функцій. Наприклад, створений 3D-сенсор в тисячу разів тонший за людську волосину, дозволяючи отримати більш яскраві зображення, а також здатний забезпечити якісну роботу інфрачервоних датчиків. Компанія також заявляє, що унікальні метаоптіческіе властивості дозволяють комбінувати кілька лінз на одній тонкої плоскої поверхні, відкриваючи тим самим нові можливості.

Metalenz вже отримала інвестиції в розмірі $ 10 мільйонів від декількох відомих компаній: 3M Ventures, Applied Ventures, Intel Capital, M Ventures, TDK Ventures і інших. Розробники заявляють, що приплив грошових коштів дозволить прискорити розробку мініатюрного оптики на чіпі і нових лінз. Одними з тих, хто зможе отримати максимальну вигоду від нової лінзи, стануть виробники смартфонів. Очікується, що в майбутньому камери забезпечать фотографії професійної якості навіть в несприятливих сценаріях. Крім того, такі камери стануть більш енергоефективними, що збільшить час автономної роботи гаджетів.