Huawei розробила матеріал який здатний продовжити термін служби акумуляторів

86

Смартфони з кожним роком стають потужнішими, отримують більш якісні екрани і краще знімають, але, як і раніше, їх потрібно заряджати практично кожен день. Це негативно позначається на терміні служби акумуляторів, які за кілька років сильно втрачають в ємності. Huawei розробила новий матеріал, здатний вирішити цю проблему.

В одному з патентів Huawei описується композитний кремній-вуглецевий матеріал і спосіб його виробництва. Вказується, що він призначений для використання в нових літій-іонних акумуляторах, щоб продовжити термін їх служби.

Згідно з текстом патенту, міцний композитний матеріал має серцевину, заповнену аморфним вуглецем. Ця серцевина додатково покрита лужним шаром. Крім того, сам матеріал пористий – з розміром отворів не більше 50 нанометрів. Така структура дозволяє зменшити площу контакту між кремнієвим матеріалом і електролітом, що знижує ймовірність побічних реакцій і продовжує термін служби батареї. При цьому графітовий каркас стримує об’ємне розширення і стиснення матеріалу, покращуючи тим самим структурну стабільність і щільність енергії композитного матеріалу.

Поки немає інформації, як використання нового матеріалу позначиться на довговічності акумуляторів. Також невідомо, коли HUAWEI планує почати використовувати цю розробку.