В Україні будуть змінені вимоги до провайдерів Інтернету

202

Новий закон “Про електронні комунікації”, який почне діяти з першого січня наступного року, сказано, що оператори повинні надавати абонентам інформацію про мінімальну, середню та максимальну швидкість Інтернету, при цьому реальні показники не повинні категорично відрізнятися від вказаних. Тепер операторам доведеться забезпечувати такі параметри, які встановлені центральними органами виконавчої влади у цій сфері. 

Ці показники встановлені на такому рівні, щоб користувач міг скористатися електронною поштою, пошуковими сервісами з можливістю знайти інформацію будь-якого типу, послугами інтернет-банкінгу та електронної комерції, голосовим та відеозв’язком, всіма електронними адміністративними послугами та основними засобами освіти. 

Представники Міністерства цифрової трансформації також додали, що законом передбачено зменшення перевірок та регуляторного тиску на компанії сфери електронних комунікацій, однакові права та доступ до інфраструктури для всіх поставників послуг електронних комунікацій, а також забезпечення конкурентних умов на цьому ринку. У користувачів повинна бути можливість вибирати окремі послуги (не у складі пакета послуг), право на отримання чіткого опису умов договору з оператором та можливість не погодитися з отриманням постійних розсилок від оператора з додатковою інформацією.