Приблизний час читання:4 хв

Розкрито принцип роботи найточнішого годинника в світі

0
атомний годинник- найточніший годинник

Багато сотень років людство намагалося винайти найбільш точний годинник. В кінцевому підсумку, вченим це все ж вдалося. Але як працює подібний девайс? Наскільки складно це все в принципі влаштовано? На щастя для нас усіх, фахівцями був розкритий принцип роботи найточніших годинників у світі.

атомний годинник- найточніший годинник
Почалося все з того, що в середині минулого століття, в 1967 році вчені дали визначення поняттю “секунда”:

Секунда – це час, що дорівнює 9,192,631,770 періодам випромінювання, відповідного переходу між двома надтонкими рівнями основного стану атома цезію-133. — Вікіпедія

І саме принцип переходу атома між двома станами став основою для створення найточнішого годинника на нашій планеті – атомного годинника. У першій частині девайса відбуваються коливання атомів, причому мова йде про атомах чітко визначеного ізотопу, які фіксуються приладами. Друга ж частина приймає всередині себе коливання кварцового кристала з постійною відомою частотою.

Популярні новини  Samsung в Англії запустила «демонстраційний автобус», що показує всі переваги 5G

Варто відзначити, що з часом стабільність кристала має властивість порушуватися, через що вимір втрачає в точності. Саме тому в другій частині конструкції атомного годинника використовують пристрій для генерації атомних коливань. Працює система просто: механізм годинника звіряє два наявних у нього значення, після чого підлаштовує покази кварцового генератора під той, що показує детектор атомних коливань. Результатом всієї цієї надточної роботи є те, що такий годинник відхиляється від еталонного часу на секунду один раз в 3 млн років!

Популярні новини  Стало відомо, чому iPhone 12 в Україні дорожчий, ніж у США

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут