Новини України та Світу

Південний полюс нагрівається в 3 рази швидше всього іншого світу

Share

Вчені провели багаторічне наукове дослідження за результатами якого довели, що Південний полюс нагрівається на планеті швидше всього іншого світу. При чому потепління в цьому регіоні залежить не тільки від впливу на природу людини, але і від природних процесів.

За останні 30 років Південний полюс був одним з найбільш швидко мінливих місць на Землі, прогріваючись більш ніж в 3 рази швидше, ніж решта світу. Ці тенденції потепління навряд чи є результатом тільки природної мінливості клімату. Південний полюс знаходиться в найхолоднішому регіоні на Землі: на Антарктичному плато. Середні температури тут коливаються від -60 ℃ взимку до -20 ℃ влітку. Вчені ведуть спостереження за регіоном з 1957 року. Аналіз даних метеостанції з Південного полюса показує, що в період з 1989 до 2018 року температура тут розігрівалася на 1,8 градуса, і з початку 2000-х років вона змінювалася швидше.

За той же період потепління в Західній Антарктиді раптово припинилося, і Антарктичний півострів почав охолоджуватися. Однією з причин потепління на Південному полюсі було посилення систем низького тиску і штормова погода на схід від Антарктичного півострова в морі Уедделла. При цьому виявилося, що нагрівання пов’язано з тропіками. Проведене дослідження також показує, що океан в західній частині тропічного Тихого океану почав швидко нагріватися в той же час, що і Південний полюс.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

В ході роботи вчені використовували понад 200 кліматичних моделей. Їх аналіз показав, що недавнє збільшення парникових газів, можливо, сприяло приблизно 1 ℃ від загального 1,8 ℃ на Південному полюсі. Ймовірно, наслідки тропічної мінливості впливали разом зі збільшенням кількості парникових газів. Кінцевим результатом даної взаємодії стала одна з найсильніших тенденцій потепління на планеті. Ці екстремальні і різкі зміни є частиною клімату Антарктики і, швидше за все, вони будуть спостерігатися і в майбутньому, працюючи над тим, щоб щось приховати викликане людиною потепління, або посилити його, коли процеси природного потепління і парниковий ефект починають грати в тандемі.

Дослідження проведено кліматологами Університету королеви Вікторії (Victoria University of Wellington) в Новій Зеландії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Смартфони на Android скоро отримають новий спосіб керування налаштуваннями виведення звуку

    Схоже, Google працює над цікавою новою можливістю для користувачів Android – можливістю керування виведенням звуку…

    01.05.2024

    У росії створюють РЕБ-дрон із штучним інтелектом

    Російська компанія «Герань» заявила про створення мобільної установки «Абзац», яка, за їхніми словами, здатна боротися з безпілотними літальними…

    01.05.2024

    Телефон на зарядці всю ніч: шкідливо чи ні

    Багато власників смартфонів побоюються залишати гаджети на зарядці на всю ніч і правильно роблять. Пояснюємо,…

    01.05.2024

    Мільярди смартфонів в небезпеці через дефект клавіатури

    Нещодавній звіт фахівців з кібербезпеки з Citizen Lab виявив суттєвий недолік безпеки в кількох популярних…

    01.05.2024

    Новий вірус для Android заражає пристрої користувачів через зламані сайти WordPress

    Хакери почали розповсюджувати нове шкідливе програмне забезпечення для операційної системи Android під назвою Wpeeper. Цю…

    01.05.2024

    Що таке NFC: як воно працює і що ви можете з ним робити

    Комунікація ближнього поля (далі NFC) - це технологія смартфонів і пристроїв, що носяться, яка живе…

    01.05.2024