Новини України та Світу

Південний полюс нагрівається в 3 рази швидше всього іншого світу

Share
Час читання: 2 хв.

Вчені провели багаторічне наукове дослідження за результатами якого довели, що Південний полюс нагрівається на планеті швидше всього іншого світу. При чому потепління в цьому регіоні залежить не тільки від впливу на природу людини, але і від природних процесів.

За останні 30 років Південний полюс був одним з найбільш швидко мінливих місць на Землі, прогріваючись більш ніж в 3 рази швидше, ніж решта світу. Ці тенденції потепління навряд чи є результатом тільки природної мінливості клімату. Південний полюс знаходиться в найхолоднішому регіоні на Землі: на Антарктичному плато. Середні температури тут коливаються від -60 ℃ взимку до -20 ℃ влітку. Вчені ведуть спостереження за регіоном з 1957 року. Аналіз даних метеостанції з Південного полюса показує, що в період з 1989 до 2018 року температура тут розігрівалася на 1,8 градуса, і з початку 2000-х років вона змінювалася швидше.

За той же період потепління в Західній Антарктиді раптово припинилося, і Антарктичний півострів почав охолоджуватися. Однією з причин потепління на Південному полюсі було посилення систем низького тиску і штормова погода на схід від Антарктичного півострова в морі Уедделла. При цьому виявилося, що нагрівання пов’язано з тропіками. Проведене дослідження також показує, що океан в західній частині тропічного Тихого океану почав швидко нагріватися в той же час, що і Південний полюс.

В ході роботи вчені використовували понад 200 кліматичних моделей. Їх аналіз показав, що недавнє збільшення парникових газів, можливо, сприяло приблизно 1 ℃ від загального 1,8 ℃ на Південному полюсі. Ймовірно, наслідки тропічної мінливості впливали разом зі збільшенням кількості парникових газів. Кінцевим результатом даної взаємодії стала одна з найсильніших тенденцій потепління на планеті. Ці екстремальні і різкі зміни є частиною клімату Антарктики і, швидше за все, вони будуть спостерігатися і в майбутньому, працюючи над тим, щоб щось приховати викликане людиною потепління, або посилити його, коли процеси природного потепління і парниковий ефект починають грати в тандемі.

Дослідження проведено кліматологами Університету королеви Вікторії (Victoria University of Wellington) в Новій Зеландії.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024