«Вхід з Apple»: функція виявилася вразливою перед хакерами

Дослідник безпеки Бхавук Джайн виявив небезпечну уразливість в функції «Вхід з Apple». Експлуатація уразливості дозволяє зловмисникові віддалено обійти аутентифікацію і перехопити контроль над обліковими записами цільових користувачів в сторонніх службах і додатках, для авторизації в яких використовувалася функція «Вхід з Apple».

«Вхід з Apple»: функція виявилася вразливою перед хакерами

Запущена в минулому році функція «Вхід з Apple» була представлена ​​в якості можливості авторизації зі збереженням конфіденційності, дозволяючи реєструвати облікові записи в сторонніх додатках без розкриття адреси електронної пошти.

Уразливість була пов’язана з тим, як Apple перевіряла користувача на стороні клієнта перед ініціацією запиту з серверів перевірки автентичності Apple. Під час аутентифікації користувача через функцію «Вхід з Apple» сервер генерує JSON Web Token (JWT), що містить конфіденційну інформацію, яку сторонній додаток використовує для підтвердження особи користувача, що увійшов в систему. Хоча компанія просить користувачів увійти в свій обліковий запис Apple перед початком запиту, вона не перевіряла, запитує чи та ж людина JSON Web Token (JWT) на наступному кроці зі свого сервера аутентифікації.

Таким чином, відсутність даної перевірки могло дозволити зловмиснику надати Apple ID, що належить жертві, обманюючи сервери Apple з метою створення корисного навантаження JWT і входу в сторонній сервіс з використанням даних жертви.

За словами фахівця, вразливість може бути проексплуатовано, навіть якщо користувач приховав свій ідентифікатор електронної пошти від сторонніх служб, і може також використовуватися для реєстрації нового облікового запису з ідентифікатором Apple ID жертви.

Бхавук повідомив про свої знахідки команді безпеки Apple в минулому місяці, і компанія виправила дану уразливість.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я