Іноді в процесі роботи комп’ютерної техніки пристрій гальмує або зависає. Що ж робити? Спочатку потрібно розібратися з причинами неполадок.
Перш за все необхідно розуміти, що ні один пристрій, жодна програма не є досконалою. При функціонуванні техніки можуть з’являтися помилки. І це природно. Крім цього, крім ОС на комп’ютер встановлюється ряд додаткових програм, що в деяких випадках призводить до збою програмного забезпечення.
Будь-який комп’ютер має певні характеристики по проведенню обробки даних, що має безпосередній вплив на тривалість обробки відкритих програм. У деяких випадках комп’ютер просто не може впоратися з величезним потоком даних, через що техніка гальмує і висне.
Під час функціонування пристрою, особливо в результаті видалення різноманітних програм, відбувається скупчення сміття, що робить негативний вплив на роботу техніки. В процесі інтенсивного використання пристрою відбувається фрагментація файлів через якийсь час, що також уповільнює функціонування техніки. Нерідко пристрій засмічують віруси, що виражається у вигляді гальмування комп’ютера, або його блокування. Є також і інші причини, через які висне пристрій. Але вони зустрічаються не часто.
Найбільш простий спосіб – вимкнення пристрою. Однак подібне рішення, незалежно від його простоти, слід використовувати лише в крайніх випадках. Якщо в процесі функціонування техніки вимкнути примусово, то це найчастіше тягне за собою втрату незбережених даних програм, запущених в даний час. Також може виникнути збій у функціонуванні ОС, в результаті чого необхідно буде повністю перевстановити систему.
З цієї причини в першу чергу слід зробити три кроки:
У Диспетчері в “Застосунках” необхідно відзначити програму, яка відповідає за відповідні дії, і натиснути клавішу “завершення завдання”. Після закінчення завершення роботи завислого програмного забезпечення воно буде видалено з переліку функціонуючих програм. Однак трапляється, що після натискання клавіші зняття завдання програма закривається не відразу. В даному випадку потрібно почекати хоча б дві хвилини і знову повторити дії.
Коли відключення не допомагає, то в диспетчері слід вибрати “Завершення роботи”, щоб пристрій завершив всі дії і відключився. Потім його можна знову включити. Якщо і це не допомагає, то потрібно вдаватися до крайніх заходів – вимкнути комп’ютер кнопкою включення / вимикання або клавішею перезавантаження.
Певні віруси ускладнюють функціонування комп’ютера. З цієї причини слід час від часу здійснювати сканування пристрій на наявність шкідливих програм. В даному випадку допомагають спеціальні утиліти і антивірусні бази.
Необхідно також періодично проводити очищення техніки від пилу. Забруднення в середині системного блоку заважають охолоджуватися елементам пристрою, в результаті чого виникають паразитні струми між платами при значних показниках вологості в кімнаті.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…