Інтернет

Експерти дали поради що потрібно робити, якщо завис комп’ютер

Share

Іноді в процесі роботи комп’ютерної техніки пристрій гальмує або зависає. Що ж робити? Спочатку потрібно розібратися з причинами неполадок.

Причини

Перш за все необхідно розуміти, що ні один пристрій, жодна програма не є досконалою. При функціонуванні техніки можуть з’являтися помилки. І це природно. Крім цього, крім ОС на комп’ютер встановлюється ряд додаткових програм, що в деяких випадках призводить до збою програмного забезпечення.

Будь-який комп’ютер має певні характеристики по проведенню обробки даних, що має безпосередній вплив на тривалість обробки відкритих програм. У деяких випадках комп’ютер просто не може впоратися з величезним потоком даних, через що техніка гальмує і висне.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Під час функціонування пристрою, особливо в результаті видалення різноманітних програм, відбувається скупчення сміття, що робить негативний вплив на роботу техніки. В процесі інтенсивного використання пристрою відбувається фрагментація файлів через якийсь час, що також уповільнює функціонування техніки. Нерідко пристрій засмічують віруси, що виражається у вигляді гальмування комп’ютера, або його блокування. Є також і інші причини, через які висне пристрій. Але вони зустрічаються не часто.

Дії

Найбільш простий спосіб – вимкнення пристрою. Однак подібне рішення, незалежно від його простоти, слід використовувати лише в крайніх випадках. Якщо в процесі функціонування техніки вимкнути примусово, то це найчастіше тягне за собою втрату незбережених даних програм, запущених в даний час. Також може виникнути збій у функціонуванні ОС, в результаті чого необхідно буде повністю перевстановити систему.

З цієї причини в першу чергу слід зробити три кроки:

  • запастися терпінням;
  • провести закриття «важких» програм;
  • здійснити запуск диспетчера завдань (одночасне натискання CTRL-ALT-DEL або CTRL-SHIFT-ESC).

У Диспетчері в “Застосунках” необхідно відзначити програму, яка відповідає за відповідні дії, і натиснути клавішу “завершення завдання”. Після закінчення завершення роботи завислого програмного забезпечення воно буде видалено з переліку функціонуючих програм. Однак трапляється, що після натискання клавіші зняття завдання програма закривається не відразу. В даному випадку потрібно почекати хоча б дві хвилини і знову повторити дії.

Коли відключення не допомагає, то в диспетчері слід вибрати “Завершення роботи”, щоб пристрій завершив всі дії і відключився. Потім його можна знову включити. Якщо і це не допомагає, то потрібно вдаватися до крайніх заходів – вимкнути комп’ютер кнопкою включення / вимикання або клавішею перезавантаження.

Певні віруси ускладнюють функціонування комп’ютера. З цієї причини слід час від часу здійснювати сканування пристрій на наявність шкідливих програм. В даному випадку допомагають спеціальні утиліти і антивірусні бази.

Необхідно також періодично проводити очищення техніки від пилу. Забруднення в середині системного блоку заважають охолоджуватися елементам пристрою, в результаті чого виникають паразитні струми між платами при значних показниках вологості в кімнаті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Смартфони на Android скоро отримають новий спосіб керування налаштуваннями виведення звуку

    Схоже, Google працює над цікавою новою можливістю для користувачів Android – можливістю керування виведенням звуку…

    01.05.2024

    У росії створюють РЕБ-дрон із штучним інтелектом

    Російська компанія «Герань» заявила про створення мобільної установки «Абзац», яка, за їхніми словами, здатна боротися з безпілотними літальними…

    01.05.2024

    Телефон на зарядці всю ніч: шкідливо чи ні

    Багато власників смартфонів побоюються залишати гаджети на зарядці на всю ніч і правильно роблять. Пояснюємо,…

    01.05.2024

    Мільярди смартфонів в небезпеці через дефект клавіатури

    Нещодавній звіт фахівців з кібербезпеки з Citizen Lab виявив суттєвий недолік безпеки в кількох популярних…

    01.05.2024

    Новий вірус для Android заражає пристрої користувачів через зламані сайти WordPress

    Хакери почали розповсюджувати нове шкідливе програмне забезпечення для операційної системи Android під назвою Wpeeper. Цю…

    01.05.2024

    Що таке NFC: як воно працює і що ви можете з ним робити

    Комунікація ближнього поля (далі NFC) - це технологія смартфонів і пристроїв, що носяться, яка живе…

    01.05.2024