“Google” відкриє дослідницький центр там, де заборонено “гуглити”

0
29

“Google” відкриє в Китаї дослідницький центр, що вивчатиме “штучний інтелект”.

Про це в своєму блозі написала головна наукова співробітниця у сфері “штучного інтелекту” компанії Фай-Фай Лі.

Пошукова система “Google” заборонена в Китаї. Також в країні незаконно користуватись магазином додатків “Google Play”, електронною поштою “Gmail” та хмарними службами зберігання даних, що належать компанії. Влада Китаю стверджує, що така цензура оберігає громадян від впливів, що можуть порушити стабільність або суперечитимуть соціалістичним ідеям.

Тим не менш, влада Китаю виступає за впровадження нових технологій. Минулого тижня президент країни Сі Цзіньпін на зустрічі Комуністичної партії закликав високопоставлених чиновників “прискорити впровадження великих даних в сфері управління“. Раніше уряд Китаю оголосив про створення “національного плану” з розробки “штучного інтелекту”, який нібито дозволить країні наздогнати США у цій сфері.

Читайте також  Google добавила в Android полезнейшие функции, которые пригодятся каждому без исключения

Президент Китаю Сі Цзіньпінь / EPA

Дослідження “штучного інтелекту” може вдосконалити самохідні автомобілі та автоматизовані фабрики, сервіси перекладу та розпізнавання облич.

Подібні дослідницькі центри вже існують у США, Британії, Німеччині та Канаді. Фай-Фай Лі зазначила, що подібна інституція в Азії з’явиться вперше.

Розробка штучного інтелекту не має кордонів. Прорив може статись у Кремнієвій долині, у Пекіні чи Німеччині — в будь-якому випадку ми збільшуємо вірогідність покращення життя людства. Це важлива частина нашої спільної місії“, — заявила співробітниця “Google”.

Цього року компанія провела у східній частині Китаю турнір з китайської настільної гри “Go”, в якій “штучний інтелект” “Google” переміг чемпіона світу з цієї гри Ке Цзє. Про це багато писали за кордоном, але місцевим ЗМІ писати заборонили.

Читайте також  Цукерберг анонсував додаток для знайомств у Facebook

Матч Ке Цзє проти штучного інтелекту в грі “Go” / EPA

Прогрес Китаю у сфері технологій викликає занепокоєння у правозахисників. Вони стверджують, що інновації використовуватимуть для посилення контролю за громадянами.

джерело

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут