Приблизний час читання: 7 хв

Нова програма визначає те, який у вас ризик ускладнень при коронавірусі

0

Як повідомляє інформаційний портал Liga.Tech з посиланням на ScienceDaily, створений штучний інтелект, який визначає ступінь ризику ускладнень при захворюванні COVID-19. Це приємна новина, яких так не вистачає в останній час: не тільки лікарі, а й програмісти не сидять склавши руки.

Штучний інтелект в допомогу лікарям

Штучний інтелект навчався на цілому ряді медичних відомостей. У їх числі були рентгенівські знімки п’ятдесяти трьох пацієнтів з найбільших китайських госпіталів. Ці люди, як нескладно здогадатися, страждали коронавірусною інфекцією. Раніше вчені і лікарі для визначення прогнозу спиралися на «загальновідомі» відомості, які були засновані скоріше на загальних знаннях, ніж на конкретній інформації. Так, вважалося, що коронавірус найбільш небезпечний для людей похилого віку, осіб, які страждають на тяжкі хронічні захворювання, а також ВІЛ-інфікованих.

Крім цього, несприятливими симптомами для прогнозу вважалися:

  • Наявність на рентгенівських знімках легенів плям – це означає, що розвинулася пневмонія з безліччю вогнищ запалення.
  • Сильна імунна відповідь. Всупереч стереотипам, хороша імунна система – не завжди добре. Коли вона занадто потужна і реагує неадекватно, пацієнт може померти від шоку.
  • Висока температура, яка свідчить про слабкість імунної системи.
Читайте також  У Мінціфри показали карту швидкості інтернету по Україні

Проте штучний інтелект показав: лікарі порядком помилялися. Найсерйозніші симптоми, які говорять про те, що коронавірусна інфекція у людини буде проходити важко і може закінчиться смертю, такі:

  • Високий рівень аланінамінотрансферази. Це фермент, що виробляється печінкою. У нормі він міститься в клітинах печінки або серця. Його високий рівень в крові означає, що ці клітини руйнуються – тобто, в даному випадку, коронавірус викликав важку системну інфекцію.
  • Міалгія, тобто сильні болі в м’язах. Пов’язана з попереднім пунктом. Також є симптомом інтоксикації.
  • Рівень гемоглобіну. Гемоглобін потрібен для того, щоб доставляти кисень тканинам. Якщо при коронавірусній хворобі його мало, це означає, що або легені вже не справляються, або у людиниє анемія – і запалення легенів посилить проблеми зі здоров’ям.

Ретельний аналіз цієї інформації дозволяє передбачити появу ускладнень з ймовірністю понад вісімдесят відсотків, і отже, зрозуміти, які пацієнти потребують госпіталізації, а хто може спокійно перехворіти будинку.

ШІ буде навчатися також на відомостях з американських шпиталів. Коли з цим впораються, додаток відкриють для загального доступу, і його зможе завантажити будь-який бажаючий, щоб оцінити свої шанси при епідемії самостійно.

Підписуйся на нас в «Google News» і «Telegram» , щоб оперативно читати новини!

Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут