Приблизний час читання: 11 хв

Як коронавірус вплине на ринки телевізорів, ноутбуків і смартфонів

0

Коронавірус порушив багато планів в цьому році в IT-індустрії. Крім скасування маси заходів, заходи щодо обмеження спалаху захворювання впливають також на продажу різних товарів. Аналітики з TrendForce дали прогнози по декількох категоріях кінцевих продуктів (на основі даних, отриманих до 26 березня включно).

Телевізори

Пандемія COVID-19 завдала шкоди телевізійній індустрії, почавши з китайського ринку. Китай в лютому почав закривати міста, заборонив роботу деяких магазинів, збільшив тривалість свят і обмежив перевезення по суші, повітрю і воді. Ці зміни знизили попит на телевізори в Китаї і побічно викликали брак робочої сили і матеріалів в ланцюжках поставок для виробництва. Хоча в березні в Китаї спостерігалася тенденція до поступового згасання пандемії, її поширення в Європі і США прискорюється, а за межами Китаю все більше міст і країн потрапляють під карантин. Крім того, обвал фондового ринку в багатьох країнах сильно позначився на фінансовому кліматі і підірвав довіру споживачів.

Телевізійна індустрія в даний час стикається з проблемами як на стороні виробництва, так і попиту. TrendForce знизила прогноз по світовим поставкам телевізорів в першому кварталі до 44,6 млн одиниць – на 8,6% менше, ніж прогноз до пандемії. Аналогічне скорочення очікується і в другому кварталі – 47,6 млн одиниць, на 7,3% щодо колишніх прогнозів.

Мало того: Олімпійські ігри в Токіо 2020 року і Євро-2020 були перенесені на 2021 рік, що, в свою чергу, ще більше послабило попит на телевізори. У зв’язку з цим TrendForce знизив прогноз по поставкам телевізорів на весь 2020 рік до 205,2 млн одиниць, що на 5,8% менше, ніж в 2019 році. Це число також на 6,7% нижче прогнозу TrendForce до пандемії. У зв’язку з ймовірністю загострення пандемії в США і азіатських регіонах TrendForce може додатково знизити прогноз по поставкам в майбутньому.

Ноутбуки

Через пандемії постраждали виробничі потужності шести провідних виробників ноутбуків, більшість з яких знаходиться в Китаї. В результаті TrendForce знизила прогнозовані поставки ноутбуків в I кварталі на значні 20,3% – до 27,9 млн одиниць. Зараз в Китаї відбувається відновлення після епідемії і OEM-виробники активно нарощують поставки матеріалів і виробництво (зараз воно знаходиться на рівні 70%). Очікується, що поставки матеріалів повернуться до нормальних рівнів до травня.

Хоча в кінці березня виріс попит на хромбукі для освіти і комерційні ноутбуки для роботи на дому, в березні пандемія почала стрімко поширюватися в Європі і США, на які припадає понад 50% продажів ноутбуків. Удар нанесено по впевненості споживачів, і наслідки цього навряд чи будуть швидко ліквідовані. Аналітики вважають, що попит не тільки сповільниться в короткостроковій перспективі, але готовність купувати нові ноутбуки буде нижчою за очікувану навіть в кінці року, в період зимових свят. З огляду на невизначеність майбутнього попиту, TrendForce знизила прогноз поставок ноутбуків на 2020 рік на 3,5% в порівнянні з прогнозами без урахування COVID-19 – до 156,7 млн ​​одиниць.

Читайте також  Microsoft включила захист від «поштового шторму» в Office 365

Смартфони

В умовах, коли світова економіка страждає від пандемії коронавірусу, очікується, що загальний попит на споживчу електроніку також різко скоротиться. В даний час вплив пандемії на ринок смартфонів в основному пов’язаний з попитом. Споживачі в усьому світі будуть частіше відкладати покупки нових смартфонів в цьому році, тим самим подовжуючи цикл заміни пристроїв і знижуючи загальну середню вартість. Крім того, зростання витрат по всьому ланцюжку поставок (вартість робочої сили, зміни обмінного курсу валют і так далі) додатково зменшать прибутковість виробників смартфонів. Невизначеність на ринку також може привести до перестановок в галузі з точки зору часткою ринку. З огляду на, що масштаби пандемії продовжують рости, прогноз виробництва смартфонів в цьому році суттєво переглянутий. Загальний обсяг продажів смартфонів у світі в 2020 році досягне, як очікується, 1,29 млрд штук, що на значні 7,8% менше, ніж в 2019 році.

Нинішня фінансова криза, що супроводжує пандемію, породила багато невизначеностей і здатний перевершити фінансова криза 2007-2008 років за масштабами. Отже, загальний економічний прогноз на другу половину 2020 року може стати ще більш похмурим, оскільки в короткостроковій перспективі не очікується, що пандемія буде взята під контроль. TrendForce не виключає можливості подальшого скорочення попиту на смартфони.

ДЖЕРЕЛОtechnoportal.com.ua
Підписуйся на нас в «Google News» і «Telegram» , щоб оперативно читати новини!

Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут