Інтернет

Проти фейків: WhatsApp ввів важливе обмеження

Share
Час читання: 2 хв.

Розробники найпопулярнішого в світі месенджера визнали, що їх сервіс використовується для поширення дезінформації про коронавірус. Практично у всіх країнах, в тому числі в Україні, знайшлися люди, які вважають забавним і смішним розсилати користувачам фейковий відомості про це захворювання. Так, наприклад, не так давно по території України пронеслася чутка про те, що влада навмисне приховує справжню кількість хворих. Потім, буквально на днях, недобросовісні громадяни вирішили поширити інший фейк, згідно з яким з 23:00 вечора і до 5:00 ранку військові вертольоти будуть розпорошувати дезінфікуючий засіб по вулицях міст, тому виходити на вулицю в такий час ні в якому разі не можна.

Подібних чуток в майбутньому може бути ще дуже багато, а поширюються вони найчастіше саме через WhatsApp. В силу жахливого становища в багатьох країнах місцеві жителі вірять будь-яким словами, що, в свою чергу, призводить до ще більшої паніки. З огляду на такий стан справ найпопулярніший в світі месенджер заборонив пересилку будь-яких повідомлень більш ніж трьом користувачам, а ще він, крім іншого, створив команду з модераторів, в яку входять сотні людей. Вони будуть реагувати на скарги користувачів, перевіряючи ті чи інші повідомлення. Якщо такі виявляться фейком, поширюваним навмисно, такого роду повідомлення будуть видалені, а їх розповсюджувачів заблокують. Модерація буде працювати цілодобово без вихідних і святкових днів.

Перевірці підлягатимуть тільки такі повідомлення, на які поскаржилося щонайменше кілька людей. Щоб це зробити досить запустити месенджер і, після цього, виділити бажане повідомлення і вибрати варіант «Поскаржитися». Крім того, WhatsApp вирішив запустити спільний портал з достовірними даними про коронавірус COVID-19, які надходять від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). У доступному для огляду майбутньому сервіс розглядає можливість розсилки всім користувачам, жителям окремих країн, відомостей про коронавирусной інфекції з офіційного джерела, а разом з тим офіційних спростувань тих чи інших фейковий повідомлень, пов’язаних з числом хворих, секретним ліками або чимось ще.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024

    Біткойн встановив новий рекорд у $106,000 після заяви Трампа

    Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…

    16.12.2024