Інтернет

В Україні може зникнути стільниковий оператор 4G

Share
Час читання: 2 хв.

Крім очевидних плюсів, поширення мереж четвертого покоління на всю територію нашої країни має і значні мінуси. Зокрема, воно дозволить ще сильніше зміцнити монополію операторів «великої трійки» на ринку мобільних послуг. Про це свідчить недавня подія: CDMA-оператор не зміг сплатити обов’язковий внесок за виділення частот, необхідних для функціонування 4G.

Доля «Інтертелекому»

Послугами CDMA-оператора «Інтертелеком» користується на даний момент понад мільйон українських абонентів. Щоб перевестися з CDMA-стандарту на мережі четвертого покоління, компанія повинна була заплатити 195 мільйонів гривень до 10 березня. Проте, як повідомила Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації, було перераховано всього 0,51% цієї суми. Тепер рішення про те, щоб надати доступ до мереж четвертого покоління абонентам оператора, швидше за все, буде скасовано.

Все це дуже сумно ще й тому, що раніше саме «Інтертелеком» був першим, хто отримав право запустити мережі 4G на радіочастотах в діапазоні 900. Операторам «великої трійки» довелося серйозно потіснитися і обмінятися частотами між собою, щоб отримати широкосмуговий доступ. При цьому спектр «Інтертелекому» був цілісним, без клаптиків – запуск мережі четвертого покоління пройшов би без будь-яких проблем. Однак зараз цей потенціал залишиться нереалізованим. Оператор повідомляє, що звертався до Нацкомісії з проханням відстрочити платіж, однак жодної відповіді від регулюючих органів одержати не вдалося.

Як це вплине на український ринок, передбачити складно. З одного боку, кількість абонентів у «Інтертелеком» не йде ні в яке порівняння з таким у «Київстар», Vodafone і Lifecell. З іншого, важливий сам прецедент – оператор не зміг запустити інноваційні мережі через брак фінансів, при тому, що великі компанії заплатили мито без будь-яких проблем. По всій видимості, монополія цих операторів все ще залишається непорушною, і більш того – її підтримує сама держава в особі регулюючих органів, хоча, в теорії, має бути навпаки.

Цікаво, що на тлі подібних новин держава розширює свою співпрацю з великими мобільними операторами в сфері цифровізації. Досить згадати, наприклад, спільну з «Київстар» розробку програми для телемедицини.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024