В Україні може зникнути стільниковий оператор 4G

Крім очевидних плюсів, поширення мереж четвертого покоління на всю територію нашої країни має і значні мінуси. Зокрема, воно дозволить ще сильніше зміцнити монополію операторів «великої трійки» на ринку мобільних послуг. Про це свідчить недавня подія: CDMA-оператор не зміг сплатити обов’язковий внесок за виділення частот, необхідних для функціонування 4G.

Доля «Інтертелекому»

Послугами CDMA-оператора «Інтертелеком» користується на даний момент понад мільйон українських абонентів. Щоб перевестися з CDMA-стандарту на мережі четвертого покоління, компанія повинна була заплатити 195 мільйонів гривень до 10 березня. Проте, як повідомила Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації, було перераховано всього 0,51% цієї суми. Тепер рішення про те, щоб надати доступ до мереж четвертого покоління абонентам оператора, швидше за все, буде скасовано.

Все це дуже сумно ще й тому, що раніше саме «Інтертелеком» був першим, хто отримав право запустити мережі 4G на радіочастотах в діапазоні 900. Операторам «великої трійки» довелося серйозно потіснитися і обмінятися частотами між собою, щоб отримати широкосмуговий доступ. При цьому спектр «Інтертелекому» був цілісним, без клаптиків – запуск мережі четвертого покоління пройшов би без будь-яких проблем. Однак зараз цей потенціал залишиться нереалізованим. Оператор повідомляє, що звертався до Нацкомісії з проханням відстрочити платіж, однак жодної відповіді від регулюючих органів одержати не вдалося.

Як це вплине на український ринок, передбачити складно. З одного боку, кількість абонентів у «Інтертелеком» не йде ні в яке порівняння з таким у «Київстар», Vodafone і Lifecell. З іншого, важливий сам прецедент – оператор не зміг запустити інноваційні мережі через брак фінансів, при тому, що великі компанії заплатили мито без будь-яких проблем. По всій видимості, монополія цих операторів все ще залишається непорушною, і більш того – її підтримує сама держава в особі регулюючих органів, хоча, в теорії, має бути навпаки.

Цікаво, що на тлі подібних новин держава розширює свою співпрацю з великими мобільними операторами в сфері цифровізації. Досить згадати, наприклад, спільну з «Київстар» розробку програми для телемедицини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я