Чому не варто встановлювати антивірусні розширення для Chrome

Share
Час читання: 2 хв.

Google Chrome – це не просто браузер, а подобу справжнісінької операційної системи. Все-таки такого широкого набору функцій, як у нього, здається, немає ні в одного іншого веб-оглядача. Тут вам і апаратний прискорювач, що розподіляє навантаження між центральним процесором і графічним співпроцесором, і штатний інструментарій для перевірки надійності паролів, і вбудований антивірус, і власний магазин додатків, з наповненням якого час від часу виникають проблеми. На щастя, Google намагається їх вирішувати, нехай це і займає у неї чимало часу.
Google видалила з Chrome Web Store розширення антивірусів Avast і AVG через те, що вони збирали колосальні обсяги даних про своїх користувачів. Про це стало відомо ще в жовтні від розробників блокувальника реклами AdBlock Plus, які проаналізували антивірусні розширення і викрили їх у шпигунстві.

Проте, Google знадобилося більше двох місяців, щоб перевірити цю заяву і зробити те, що потрібно було зробити відразу-заблокувати додаткам-порушникам доступ в каталог.

Призначення антивірусних розширень, про яких йде мова, за задумом їх творців, полягає в тому, щоб відстежувати, які сторінки відкриває користувач і, якщо серед них виявиться шкідлива, то вчасно заблокувати її.

Правда, сенсу в цьому було небагато, тому що, по-перше, в Chrome є власна система захисту від фішингових атак, а, по-друге, вона в рази ефективніша, ніж ті, які пропонують антивірусні компанії. Виходить, що все, для чого взагалі потрібні ці розширення, — це банальний збір даних, які могли використовуватися в самих різних цілях.

Втім, в Avast не згодні з рішенням Google і висловили власну думку на цей рахунок: «Хочемо прояснити ось що ми не шпигує за нашими користувачами. Ось вже багато років ми пропонуємо своїм клієнтам надійний інструмент захисту в браузері, який забезпечує їх безпеку в режимі онлайн безперервно.

Все це Avast робить, не займаючись збором і зберіганням будь-яких даних про користувачів, що дозволяють ідентифікувати їх”. Чи було стеження дивна ситуація і кому тут вірити, не дуже зрозуміло. Але особисто я займаю сторону Google.

Адже якщо вона виявила ознаки стеження за користувачами, швидше за все, так і було. Ну, а навіть якщо не було, значить, ці розширення порушували правила розміщення в Chrome Web Store яким-небудь іншим чином, і за це їх теж слід виключити з каталогу. Більш того, знаючи Google і її лояльність по відношенню до додатків-шпигунів, можна припустити, що Avast і AVG наробили такого, від чого зніяковів навіть пошуковий гігант.

Що ж робити користувачам? Якщо ви встановили собі одне з антивірусних розширень від компаній Avast або AVG, краще все-таки видалити їх від гріха подалі. Навіть якщо ви вважаєте, що вам зовсім нема чого приховувати і не боїтеся стеження, знайте, що, потураючи цього, ви добровільно зливаєте свої дані, за якими вас зможе ідентифікувати будь-який рекламодавець, навіть тоді, коли ви цього, можливо, не захочете. Ну, а що стосується безпеки, то, здається, краще, ніж штатні інструменти захисту Chrome, нічого ще не придумали.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025