Аналітики Picodi.com проаналізували прайс-листи 233 найбільших постачальників безлімітного домашнього оптоволоконного інтернету в 62 країнах світу і визначили, що найбільш зручний для користувача інтернет знаходиться в Україні.
Комфортне використання інтернету залежить від декількох факторів. До них відносяться: номінальна швидкість тарифу, технологія підключення до мережі, перешкоди бездротового сигналу, завантаженість мережі, а також якість відвідуваного веб-сайту і відстань до його серверів.
За даними платформи Speedtest.net, середня швидкість проводового інтернету в світі складає 70 Мбіт / с (станом на грудень 2019 року). У свою чергу, 100 Мбіт / с – це найбільш часто пропонована швидкість в більшості досліджених країн – 55 з 62. Така швидкість підключення до інтернету дозволяє вільно переглядати сайти на кількох пристроях одночасно і користуватися стрімінговимі сервісами в найкращій якості – 4K (UHD).
У деяких країнах, таких як Польща, Румунія, Франція та Сингапур, великі інтернет-провайдери не пропонують таку «низьку» швидкість. У Польщі та Румунії мінімальний тариф – 150 Мбіт / с, у Франції – 200 Мбіт / с, в Сінгапурі – 500 Мбіт / с. У той час як в Таджикистані, Туркменістані та В’єтнамі швидкість 100 Мбіт / с не є широко доступною.
Серед розглянутих країн найбільше за інтернет зі швидкістю 100 Мбіт / с платять жителі ПАР – в середньому 87 $ на місяць. Приблизно 69 $ щомісяця за таке підключення віддають жителі Ісландії та Норвегії.
У деяких країнах Східної Європи користувачі платять найменше за комфортні 100 Мбіт / с: Україна – 6,19 $ в місяць , Росія – 7,68 $ в місяць і Молдова – 9,66 $ в місяць.
Знайдені пропозиції ми розглянули також під іншим кутом. Який інтернет можна отримати за 20 $ (приблизно 494 UAH) на місяць? З 62 країн, включених в дослідження, 25 не потрапили в цей список. Це, зокрема, Австралія, Бразилія, Німеччина, Швейцарія, Чилі, Італія, Португалія, США і ПАР – в цих країнах безлімітне з’єднання через оптоволокно обходиться дорожче 20 $ в місяць . На графіку нижче представлені дані по окремих країнах.
Швидкісний інтернет 1 Гбіт / с за вартістю нижче 20 $ можна знайти в Україні, Румунії, Угорщини, Індії, Молдавії і Латвії . У Росії за такою ціною доступний високошвидкісний інтернет 890 Мбіт / с, а в Китаї, Польщі та Литві – 600 Мбіт / с.
У теорії при швидкості з’єднання 1 Гбіт / с файл розміром 1 Гб можна завантажити за 8 секунд. У багатьох країнах це максимальна пропонована опція. Ми не прагнули з’ясувати, чи потрібна така швидкість і для чого. Ми тільки перевірили, в яких країнах гігабітний інтернет доступний приватним користувачам і за якою ціною.
Згідно з результатами дослідження Picodi.com, інтернет зі швидкістю 1 Гбіт / с в багатьох країнах є розкішшю . У 24 з 44 країн, де провайдери пропонують відповідний тариф, щомісячна вартість такого підключення перевищує 50 $. Найбільш дорогими в цьому плані є Австрія та Австралія з цінами 220 $ і 231 $ в місяць відповідно . У свою чергу, найдешевший швидкісний інтернет доступний в Румунії за ціною всього 8,84 $ за місяць. Слідом йде Україна, де підключення 1 Гбіт / с обійдеться в 10,11 $ за місяць.
Це дослідження охопило 62 країни, включаючи країни Великої двадцятки, найбільші англо- і іспаномовні країни, а також країни колишнього СРСР.
Ми розглядали великих постачальників, що пропонують безлімітний домашній інтернет через оптоволокно або самі передові технології, доступні в цій країні. Промо-ціни, акції та розпродажі були виключені з дослідження. Також в дослідженні не були розглянуті тарифи, що складаються з декількох послуг: інтернет + телебачення, інтернет + доступ до платних аудіо- та / або відеосервіс і т. Д. Ми також не брали до уваги маленьких місцевих провайдерів, що працюють в одному окрузі або декількох містах. Якщо постачальник надає роутер в оренду на платній основі (додатковий щомісячний платіж), то ця ціна також була врахована.
При конвертації валют використаний середній курс згідно Google Finance за жовтень і листопад 2019 року.
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…
Експерт розповів, що потрібно зробити, якщо телефон впав у калюжу або сніг. 1. Необхідно одразу…
Найбільш слабкі паролі, які використовувалися у 2024 році, склали фахівці компанії NordPass: Пароль 123456; Пароль…
Служба Google Play Protect отримала оновлення у низки користувачів, додавши функцію виявлення загроз у реальному…