Мобільний зв’язок буде дорожчати. За словами самих операторів для цього є більш ніж вагомі причини.
Про це повідомляє портал UBR.
– «Київстар», Vodafone і lifecell розгорнули тарифне протистояння, причому відразу на багатьох фронтах, – зазначив автор.
Один тільки Vodafone за останні два тижні переглянув тарифні плани двічі:
З 15 липня вже подорожчали архівні пакети лінійки Vodafone Red.
А з 1 серпня зросте вартість в пакетах SuperNet Start, SuperNet Pro, SuperNet Pro-1, SuperNet Unlim, Family Plus і SuperNet Turbo.
Чому Vodafone Ukraine дорожчає частіше конкурентів, підказує показник ARPU – виручка оператора від основної діяльності в перерахунку на одного користувача. Тобто, середній дохід з абонента. Кілька років тому, до початку 2018 року, ARPU усієї «великої трійки» був практично однаковим, і зберігався на рівні $ 1,2- $ 1,3. Але запуск 4G і різкий зліт обсягів трафіку мобільного інтернету на 400% за рік, призвів до збільшення показника до $ 2 і більше.
Для порівняння, за даними GSMА Intelligence, в Євросоюзі ARPU становить $ 13,72, а середній показник у світі – $ 8,4. Найдешевшою мобільний зв’язок залишається в Індії – ARPU близько $ 1,2 в місяць.
Протягом 2018 го всі три мобільних лідера країни коректували свої тарифні плани під нову реальність, а заодно сформували для себе «ніші»: lifecell, який починав як лоукостер, приміряв на себе роль «преміального» оператора з найвищою середньою абонплатою. Vodafone зайняв позиції «бюджетника» з мінімальним середнім чеком, а «Київстар» пропонував щось на зразок компромісу. На початку 2019 року різниця в доходах операторів на середнього абонента продовжила збільшуватися і за підсумками першого кварталу ARPU трійки операторів був уже такий:
Прес-служби всіх трьох найбільших телеком-компаній не підтверджують, але і не спростовують інформацію про намір підняти плату за основним тарифних планів до кінця року. Але телеком-експерти прогнозують, що ціни подскачут в цьому році ще двічі: у вересні-жовтні і до кінця четвертого кварталу.
Осіннє подорожчання пов’язують з тим, що частина тарифних планів надається на календарний місяць, а ще частина – на 4 тижні, тобто 28 днів. Антимонопольний комітет (АМКУ) рекомендував трьом найбільшим мобільним операторам відмовитися від 28-денний тарифікації до вересня 2019 року, в зв’язку з чим експерти припускають, що до цього часу телекомщики піднімуть ціни приблизно на 8%, щоб компенсувати недоотриману виручку.
Передплатники місячних пакетів оплачують 12 рахунків в рік, користувачі пакета послуг на 28 днів – вже 13 квитанцій. Завдяки чому заробіток операторів на таких абонентах свого часу збільшився на 8%. Тепер же, коли від «порівняно чесної» бізнес-моделі доведеться відмовитися, потрібно буде шукати компенсатори.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…
View Comments
От себя скажу что Vodofone полное говно, связь вроде 4G а пинг 350-400+ еще эти жулики сами меняют тарифы перед пополнением счета допустим у вас тариф на 190грн в месяц но в конце месяца они ставят свой тариф на 50 грн причем вы об этом не знаете и пополняете на 190 и сразу же воруют 50 грн, приходится опять пополнять на 50 и заново подключать свой тариф