За законом, китайська влада залишає за собою право використовувати дані користувачів. Саме тому додаток WeChat допомагає владі Китаю запобігати протести.
WeCHat надає “карти”, які в режимі реального часу показують уряду, скільки людей використовують сервіс, базуючись на даних про місцезнаходження, що дозволяє їм прогнозувати і запобігати протести чи скупчення людей.
На індивідуальному рівні уряд не підкоряється закону про захист даних, а значить, має доступ до даних кожного окремого користувача і може ідентифікувати конкретну людину. В умовах договору, який WeChat укладає з користувачем, прописано, що компанія може зберігати дані користувача стільки, скільки буде потрібно.
Раніше в Китаї не існувало закону про юридичний захист особистих даних, і багато компанії продавали ці дані третім особам, які ті використовували для продажу таргетованої реклами.
Боротьба з цим призвела до прийняття закону про правила зберігання і передачі даних в травні 2018 року. Цей закон, однак, регулює тільки поведінку приватних компаній. Держава залишає за собою право використовувати отримані дані на свій розсуд.
Також в 2016 році компанія Amnesty International опублікувала доповідь про конфіденційність даних, де за шкалою від одного до ста WeChat отримав 0 (відсутність захисту свободи мови і наскрізного шифрування). Facebook, для порівняння, отримав 73.
Адміністрація TikTok спростувала чутки про те, що Китай розглядає можливість продати платформу Ілону Маску, щоб…
Білл Гейтс якось зізнався, що зробив одну з найбільших помилок за час свого керівництва Microsoft.…
Смартфони серії Samsung Galaxy S23 отримали важливе оновлення, що усуває 51 вразливість у програмному забезпеченні.…
Компанія Google готує кардинальні зміни в операційній системі Android. Дещо із задуманого вже реалізовано у…
TechRadar звертає увагу на заяву Сема Альтмана про те, що у 2025 році з'являться перші…
Samsung оголосила про розширення модельного ряду розумного кільця Galaxy Ring. Гаджет представлять у двох нових…