Categories: Інтернет

В Україні з’явиться четвертий 4G-оператор

Share
Час читання: 3 хв.

У 2020 році на ринку України може з’явитися ще один оператор в стандарті 4G. Одеська компанія «Інтернаціональні телекомунікації» заявила про готовність розвивати «четверте покоління» після отримання відповідної ліцензії.

Сільський 4G-інтернет

Як розповів UBR.ua президент «Інтертелекому» Борис Акулов, компанія очікує від телеком-регулятора дозволу перейти на більш сучасну технологію. Така можливість передбачена статтею 40 закону про радіочастотний ресурс.

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) 2 липня 2019 го звернулася до двох учасників ринку з пропозицією повернути державі надлишок радіочастот. У «Київстару» їх багато в діапазоні 900 МГц, а у «Інтертелекому» – в 800 МГц.

Після цього з’явився президентський указ №497/2019 про стимулювання розвитку мобільного інтернету в масштабах всієї країни. У ньому йшлося про перерозподіл РЧР в діапазоні 800-900 МГц. Володимир Зеленський поставив перед урядом жорсткі терміни – всього кілька місяців для упорядкування цього спектра з метою запуску 3G/4G. Але навряд чи вийде впровадити нові покоління стільникового зв’язку раніше 2020 року.

Після отримання 4G-ліцензії «Інтертелеком» розраховує стати володарем смуги не менше 5 МГц. Цього достатньо, щоб збільшити швидкість до 35 Мбіт/с на завантаження (download) і до 10 Мбіт/с – на відправку даних (upload).

Зараз у оператора пропускна здатність коливається в межах 3 Мбіт/с. Після того, як в Україні рік тому відбувся широкий запуск 4G, абоненти «Інтертелекому» почали скаржитися. «У великих містах ми технологічно відстаємо», – зазначив Борис Акулов.

Через це у оператора зменшилася кількість клієнтів – до трохи більше 1 млн.

За його словами, у великих населених пунктах ринок інтернету «убитий повністю». Тому оператор #4 зосередиться на розвитку 4G в сільській місцевості.

Хто такий «Інтертелеком»

Мережа компанії складається з 1,9 тис. базових станцій. Радіус покриття однієї БС, що працює на 800-х частотах – близько 25 км. Він може бути і більшим, і меншим, розповів президент «Інтертелекому». На якість зв’язку впливає рельєф місцевості та інші природні чинники, зазначив він.

Компанія на своєму офіційному сайті вказала, що її 3G-покриття охоплює всі обласні центри країни і понад 14 тис. населених пунктів, в яких проживає 85,8% населення країни.

Вона надає послуги як рухомого зв’язку (мобільний код «094»), так і місцевого (з «прямими» міськими номерами) на основі бездротового доступу.

Обсяг інвестицій «Інтертелеком» не розкриває. За даними аналітичної системи YouControl, виручка компанії за 2017 рік склав 970-980 млн грн. Кінцеві бенефіціари: жителі Тирасполя (столиця невизнаної Придністровської Молдавської Республіки) Ілля Казмали і Дарія Казмали, а також одесит Віктор Українець.

Тарифні війни з «великою трійкою»

У стандарті CDMA набагато менше термінального обладнання, ніж в звичному для українців GSM, в якому працюють «Київстар», Vodafone і lifecell. Тому «Інтертелеком» сам продає телефони і модеми.

Наприклад, двостандартні (CDMA + GSM) Lenovo A330e коштує 999 грн. А Wi-Fi-роутер Huawei EC 5321 – 1 099 грн.

Лінійка тарифів для мобільної передачі «Інтертелекому» складається з декількох пакетів: «Інтернет 44», «Інтернет 111», «Інтернет 222» та «Інтернет 300». Цифри в яких позначають розмір щомісячної абонентської плати.

У перші три, відповідно, включені 5 000 МБ., 1 000 МБ/день і 2 500 МБ/день. При перевищенні ліміту трафік у всіх пакетах тарифікується по 2 коп./МБ. Найдорожчий із зазначених «Інтернет 300» – безлімітний. Є ще «День за 5» і «День за 10», в яких за 5 грн. і 10 грн. людина може отримати, відповідно, 500 МБ/добу і 1 500 МБ/добу.

Є у оператора і звичні для більшості «смартфонні» тарифи, що включають як голосовий зв’язок, так і мобільну передачу даних. Найдешевший «Єдина країна 25», в який за 25 грн./міс. входить 30 хвилин поза мережею (внутрішньомережеві у всіх тарифах безкоштовні) і 1 000 МБ. Найдорожчий – «Єдина країна 299» (299 грн./міс., 800 хвилин по Україні 2 000 МБ/день).

У «великої мобільного трійки» тарифи вищі.

У «Київстару», наприклад, найдешевший – «Безлім Соцмережі» (75 грн. / 4 тижні, 2 000 МБ, 30 хвилин за межі мережі). А за 350 грн./міс. доступний «Київстар 4G Ultra» – 500 хвилин поза «рідний» мережі і безлімітний інтернет. Але з щоденним обмеженням до 3 000 МБ, при перевищенні якого швидкість зменшується до 0,8 Мбіт/с.

У оператора #2 найдоступніший пакет Vodafone SuperNet Start (80 грн./міс., 4 ГБ, 80 хвилин по Україні). А порівнянному з найдорожчим у «Інтертелекому» тариф Vodafone Red XXL абонплата 350 грн./міс., 500 хвилин по Україні і необмежений інтернет (теж з добовим лімітом в 3 ГБ, після подолання якого швидкість знижується до 0,8 Мбіт/с) .

У lifecell найдешевший тариф «4 безліміти», за 40 грн. абонплати (4 тижні), 30 хвилинами дзвінків на інші мережі та 100 МБ / день, але з нетарифікованих дата-трафіком на деякі сервіси. За 250 грн./4 тижні можна підключитися до Platinum (30 ГБ) і до 2 500 хв на всі номери (як всередині, так і поза «домашньої» мережі).

Джерело: ubr.ua

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: 4Gукр
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025