Categories: Інтернет

Google приховала від користувачів нову функцію в браузері Chrome

Share
Час читання: < 1 хв.

Про недбалому ставленні Google до даних своїх же користувачів можна складати легенди. Компанія з Маунтін-В’ю, очевидно, без жодного докору сумління дозволяє собі шпигувати за нашими переміщеннями, навіть якщо заборонити їй це робити, відкриває нашу переписку стороннім людям і всіляко намагається нажитися на нас за рахунок демонстрації максимально релевантної реклами. З недавніх пір пошуковий гігант ще й збирає історію браузерів, наші паролі і закладки.

Як повідомляють користувачі ресурсу Ycombinator, в актуальній версії Chrome з’явилася не тільки функція скорочення URL-адрес, про небезпеку якої ми вже розповідали , а й автоматична авторизація в Sync, наприклад, при вході в Gmail. Цей сервіс і раніше був присутній в Chrome, дозволяючи співвідносити всі дані між пристроями в рамках одного облікового запису, проте не був прив’язаний до сервісів Google. Тепер же пошуковий гігант змінив механізм, ніж серйозно знизив захищеність користувачів.

Що кажуть експерти

Деякі експерти з галузі вважають, що в зміні механізму авторизації немає нічого, крім користі. На їхню думку, нововведення стане в нагоді тим, хто працює з браузерами, доступ до яких не обмежується одним користувачем. Завдяки автоматичній синхронізації в Sync дані з публічних комп’ютерів будуть відправлятися точно за належністю без ризику помилкового попадання в облікові записи третіх осіб.

Як є насправді

Втім, як показує практика, для Google автоматична авторизація може виявитися всього лише черговим способом стеження за користувачами. Зв’язавши Sync зі своїми сервісами, пошуковий гігант зможе контролювати всі наші дії в Мережі безвідносно використовуваних нами пристроїв. Це істотно спростить завдання по більш точному порівнянні активності з уподобаннями, на базі яких можна сформувати більш релевантну рекламу.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • А зачем гуглу нужно следить за нами? Это же бред, что они смогу увидеть из моей истории браузера? пусть следят, это всё равно никак не отразится ни на ком

  • Хм мені якось від цього ні холодно ні жарко. На заборонених сайтах не сиджу а рекламу можна і відключити.
    Хай заробляє собі на рекламі що тут такого? Головне що майже всі програми і сервіси безкоштовні.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Googleукр
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024