Categories: Інтернет

WhatsApp прийшов кінець

Share
Час читання: 2 хв.

Месенджер WhatsApp вдає із себе найбільш поширене в світі засіб для спілкування, аудиторія якого налічує цілих 1,6 млрд чоловік, і з кожним ньому ця цифра стає все більшою. Проте, даному сервісу вже прийшов кінець – це очевидно. Виною всьому став уряд США, якому змушена підкорятися американська корпорація Facebook. Вона володіє не тільки найбільшою в світі соціальною мережею, але ще і двома іншими вкрай популярними сервісами – Instagram і WhatsApp.

Влада США абсолютно не влаштовує, що все листування в WhatsApp в даний час піддається наскрізному шифруванню. Через це співробітники правоохоронних органів не можуть виконувати свою роботу, тобто забезпечувати безпеку громадян і стежити за виконанням законів. Все б нічого, та тільки ось терористична загроза з кожним роком стає все більш актуальною, а спілкуються такі особи, як правило, через найпопулярніші месенджери, розуміючи, що їх навряд чи зможуть «прослухати».

На тлі цієї ситуації уряд Сполучених Штатів вимагає від Facebook зробити так, щоб співробітники силових відомств могли читати листування будь-яких користувачів. В даний час компанія ухиляється від виконання вимоги, посилаючись на різні закони, однак робити у неї це довго не вийде, тому як влади завжди можуть прийняти закони та інші заходи, які в кінцевому підсумку все одно доведеться виконати. Зараз на кону стоїть конфіденційність всієї особистого листування користувачів.

Все це можна було б порахувати не більше ніж просто чутками, проте вже є реальні докази такого результату. Тепер всі резервні копії з WhatsApp зберігаються в хмарному сховище Google Drive, де вони зовсім не займають місця. Проте, бекапи листування, медіафайлів і інших даних зберігаються там в незашифрованому вигляді. Оскільки у співробітників силових відомств є доступ до даного сервісу, вони вже зараз можуть читати особисті дані всіх, хто їх там зберігає.

Далі буде тільки гірше, тому вже зараз очевидно, що WhatsApp прийшов кінець. Звичайно, користувачі продовжать через нього спілкуватися, однак значна частина аудиторії напевно перестане користуватися ним зовсім, або ж просто почнуть відправляти через нього будь-які відомості набагато рідше. Справа зовсім не в тому, що хтось щось приховує, а в самому факті стеження за тобою з боку третіх осіб. Це дуже неприємно.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024