В Google готові розглянути питання переведення ОС Android на платну модель поширення серед виробників електроніки, що негативно відіб’ється на роздрібній вартості готової продукції. Це випливає зі змісту публічного листа генерального директора Google Сундара Пічаї, яке він написав як відповідь на штрафні санкції, накладені сьогодні на компанію Європейським антимонопольним відомством.
Розвиток Android
«Google вклала мільярди доларів в розробку Android за останнє десятиліття, – пише Пічаї. – Це серйозна інвестиція в майбутнє компанії, яка відкриває виробникам можливість за замовчуванням встановлювати на [смартфони] популярні сервіси Google ( «Пошук», «Карти», Chrome, Gmail, Google Play). Деякі з них приносять нам дохід і дозволяють смартфонам повноцінно працювати прямо з коробки ».
Розробка під Android
Виробники мають повне право встановлювати на свої смартфони будь-які додатки, пояснює Пічаї. Google не обмежує право вендорів і споживачів на використання рішень сторонніх розробників, залишаючи їм повний карт-бланш. Зрозуміло, в разі, якщо сервіси Google не використовуються, компанія не отримає доходу, віддаючи собі звіт в тому, що користувачі знайшли ідеальний продукт у конкурентів.
Безкоштовний Android
Діюча модель поширення Android, при якій сама ОС залишалася безкоштовною для виробників, може бути порушена забороною на установку в смартфони сервісів Google. Рішення, прийняте Європейським антимонопольним відомством, не тільки позбавляє Google джерел фінансування для вдосконалення своїх продуктів, а й підриває основи функціонування відкритих платформ на зразок Android.
У чому вина Google
Раніше стало відомо, що Європейський антимонопольне відомство розглядає можливість спонукання Google до відмови від попередньої установки фірмових сервісів на пристрої під управлінням Android і стягнення з підприємства штрафу в розмірі 4.3 млрд доларів. Позиція регулятора полягала в тому, що таким чином пошуковий гігант перешкоджає популяризації рішень сторонніх розробників, ніж в свою чергу завдає непоправної шкоди розвитку конкуренції на ринку.