VPN-сервіси здобули свою популярність в Україні після блокування російських соціальних мереж рік тому, тепер же і жителі Росії цікавляться такими ресурсами, щоб обійти всі заборони Роскомнагляду
Проста інструкція з установки VPN допоможе не тільки з обходом блокувань, а й убезпечить пристрій.
В першу чергу, потрібно розібратися, що таке VPN. Абревіатура розшифровується як Virtual Private Network. Це технологія, що дозволяє створювати віртуальну приватну мережу. Сильно спрощуючи, вона створює пряме захищене з’єднання між двома хостами (точками) мережі. Так як одна з точок може перебувати на території іншої країни, одна з корисних функцій VPN – обхід блокування.
Варто відзначити, що обхід блокування – це швидше побічна, а не головна функція VPN. Взагалі-то VPN використовується в першу чергу для безпеки з’єднань. У тому числі VPN активно використовують корпоративні і державні структури для об’єднання різних офісів в одну загальну мережу. Крім того, фахівці радять під’єднуватися до будь-яких публічних Wi-Fi-мереж тільки з включеним VPN.
На питання як встановити VPN, відповідь проста. Послуги VPN надають різні сервіси, досить вибрати будь-який з них, зареєструватися, ввести дані карти і встановити на пристрої потрібні програми.
При установці додаток попросить внести автоматичні зміни в налаштування вашого пристрою – потрібно буде погодитися. Потім ви просто можете відкривати додаток і включати і вимикати VPN, коли необхідно. Взагалі, можна тримати VPN включеним весь час.
Є безкоштовні VPN, але, як правило, в них обмежена щоденна або щомісячна кількість трафіку (і можуть бути інші обмеження). Краще користуватися одним з платних сервісів – він буде працювати швидше і надійніше. Вартість приблизно від 60 до 100 доларів в рік.
Більшість сервісів дозволяють використовувати кілька пристроїв одночасно на одному акаунті (як правило, від трьох до шести залежно від сервісу). Тобто ви можете підключити через один і той же VPN-сервіс свій телефон, планшет, домашній і робочий комп’ютери, а може бути, навіть пристрої родичів. Перераховані тут VPN-сервіси підтримують більшість розповсюджених пристроїв і операційних систем. Багато VPN-сервісів можна налаштувати прямо на роутері, щоб, наприклад, весь домашній або офісний трафік йшов через VPN-з’єднання.
Ось кілька хороших, перевірених сервісів, які можна рекомендувати.
VyperVPN
Ціна: від 60 доларів в рік
Кількість одночасних з’єднань: до трьох
NordVPN
Ціна: від 40 доларів в рік
Кількість одночасних з’єднань: до шести
TunnelBear
Ціна: від 60 доларів в рік (є і безкоштовна версія з обмеженою кількістю трафіку)
Кількість одночасних з’єднань: до п’яти
ExpressVPN
Ціна: від 80 доларів в рік
Кількість одночасних з’єднань: до трьох
IPVanishVPN
Ціна: від 80 доларів в рік
Кількість одночасних з’єднань: до п’яти
VPN може незначно сповільнити роботу інтернету. Як правило, VPN-сервісавтоматично підключається через найшвидший сервер.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…