Categories: Інтернет

Машинка розміром із письмовий стіл раптом стала комерційно успішною

Share
Час читання: 2 хв.
23 червня 1868 року Крістофер Летем Шоулз запатентував друкарську машинку. За розміром вона була як стіл, клавіатура нагадувавла рояль, а машиністка навіть не бачила результату своєї роботи – адже папір був усередині. Проте модель стала успішною, пише Експрес-онлайн.
Народився Крістофер Летем Шоулз 14 лютого 1819 року в штаті Пенсильванія (США). Після завершення навчання в 1837 році переїхав у штат Вісконсін, де разом із братами Чарльзом і Генрі видав газету “Green Bay Wisconsin Democrat”. Згодом почав видавати “Southport Telegraph”, цьому заняттю присвятив 17 років.
Активно займався політикою, долучившись, зокрема, до створення Партії вільної землі та Республіканської партії, його двічі обирали в сенат штату Вісконсін і один раз – у законодавче зібрання того ж штату. Під час Громадянської війни в США супроводжував Авраама Лінкольна як представник штату. Під кінець війни став керівником митного пункту в порту Мілуокі.
Та, попри таку активну громадянську позицію, Шоулза чи не найбільше захоплювала видавнича справа. Тож спершу разом зі своїм компаньйоном Карлосом Глідденом розробив апарат для послідовної нумерації сторінок у книжці, а згодом і друкарську машинку. Саме цю модель першою випустили серійно.
Машинка Шоулза друкувала лише великими літерами, усі цифри і літери розташовувались у двох рядах.
Протягом наступних років Шоулз працював над вдосконаленням конструкції друкарської машинки, відтак, улітку 1871 року з’явилася попередниця знаменитої розкладки QWERTY. Щоправда, на машинці Шоулза клавіш із цифрами “1” і “0” не було, розробники вважали, що їх можуть замінити літери “І” та “О”. Клавіша “Shift” з’явилась лише через 10 років.
Права на свою розробку Шоулз продав конструктору-зброяру Філо Ремінгтону. Його інженери доопрацювали модель і випустили під назвою “Remington No.1”. Так фірма “Remington and Sons” почала випускати не лише зброю, але й друкарські машинки.
А розробник першої успішної моделі помер у віці 71 рік у місті Мілуокі.
Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024