Всім користувачам Google Chrome загрожує величезна небезпека через розширення

Час читання: 2 хв.

Кількість вірусів в світі постійно зростає, причому відбувається це настільки швидко, що компанії не встигнуть випускати і поширювати засоби захисту. Буквально на днях фахівці з безпеки з компанії Radware провели дослідження і прийшли до висновку, що всім користувачам Google Chrome загрожує величезна небезпека через розширення, а стати жертвою зловмисників можна через незнання найпростіших речей.

Реклама

Як повідомляють експерти, вони провели дослідження інформаційного простору і з’ясували, що кожен користувач Google Chrome знаходиться в небезпеці, причому так буде тривати до тих самих пір, поки «пошуковий гігант» не змінить свою політику. У соціальній мережі Facebook було виявлено понад 200 спільнот, які пропонують користувачам взяти участь в різного роду конкурсах, а щоб стати їх учасниками необхідно перейти за посиланням і з офіційного магазину додатків для популярного веб-браузера встановити собі певний додаток.

Здавалося б, нічого складно і небезпечного, однак в магазині розширень Chrome Store повно шкідливих додатків. Зловмисники спеціально пропонували користувачам завантажити три доповнення для веб-браузера, які відразу після установки почали Майні криптовалюта, тобто навантажувати процесор і відеокарту, але не повністю, щоб власники комп’ютерів і ноутбуків не помітили нічого підозрілого. Крім того, в двох розширеннях фахівцям вдалося виявити спеціальний код, який відповідає за перехоплення листування та інших даних з соцмереж Facebook і Instagram. Вся ця інформація передавалася третім особам.

Зараз читають  Google додала в Chrome для Android функцію голосового читання сторінок

Всього, за даними дослідників, жертвами хакерів стали більше 100 000 чоловік, всі з яких перейшли по шкідливим посиланнях в соцмережі Facebook і завантажили собі модифіковані версії популярних додатків, в тому числі для відеохостингу YouTube. Користувачі отримували доступ до всіх обіцяним функцій, але при цьому «добровільно» віддавали свою особисту переписку і потужність комп’ютера в якості плати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОvsviti.com.ua

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.