Коли 4G добереться до найвіддаленіших куточків України: названо умову

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Для якнайшвидшого впровадження технології 4G в Україні владі необхідно звести до мінімуму регулятивні адміністративні методи щодо операторів.

Про це заявив в ефірі ObozTV відомий блогер Олександр Барабошко.

“Ситуація в наступному: державі фактично не потрібно робити нічого. Бізнес готовий інвестувати кошти, і ми бачили, скільки оператори виклали грошей – це мільярди гривень за ліцензією 4G”, – зазначив він.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

За словами блогера, для того, щоб покрити найвіддаленіші міста і села, “в операторів є рішення, воно полягає в тому, що були ліцензії на частоти 2600 МГц, потім на частоти 1800 МГц”.

Барабошко пояснив, що, коли оператори отримають ліцензії на частоти 900 МГц, “станеться така історія, яка з технічної точки зору називається технологічна нейтральність”. Зараз компанії отримують в розпорядження частотний ресурс під використання конкретної технології – 3G або 4G. Технологічна нейтральність дозволить застосовувати нові технології без додаткових дозволів.

“Тоді ми заживемо всі щасливо, радісно і будемо по всій Україні покриті високошвидкісним інтернетом”, – зазначив він.

“Технологічна нейтральність і 900-ті частоти потрібні для того, щоб ми могли без перешкод, коли їдемо по Україні залізницею або по автомагістралі, безперервно користуватися мобільним зв’язком третього або четвертого покоління”, – додав блогер.

За його словами, державі потрібно просто сприяти бізнесу і приймати мінімум будь-яких регулятивних адміністративних методів.

“Тому що, наприклад, ми бачили, що місто Житомир було деякий час взагалі обділене увагою. Вся Україна вже користувалася 3G, а Житомир ще рік тому в принципі не знав, що є така технологія. Там таксисти навіть не мали можливості включити навігатор і ще зовсім недавно вони напевно паперові карти з собою возили через те, що у них це все не до кінця працювало”, – уклав Барабошко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.