Categories: Інтернет

Експерт розповів, як захистити свої дані в інтернеті

Share
Час читання: 2 хв.

Кожен користувач сам несе відповідальність за свої дані в інтернеті, тому необхідно уважно стежити за тим, яку інформацію розміщувати в мережі. Про це в коментарі УНН заявив член правління інтернет-асоціації України Олександр Глущенко.

“У першу чергу відповідальність лежить виключно на самому користувачеві і тієї інформації, яку він надає. Тому перед тим як додавати, потрібно думати про те, чи не може ця інформація бути використана проти вас. Завдання користувача – уважно стежити за тим, які дані він розміщує в мережі, і бути обережнішим в соцмережах, на якихось невідомих сайтах, додатках. У нас 90% людей цього не робить і керується принципом “авось пронесе”, – заявив Глущенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН запропонували укласти угоду про захист особистих даних в інтернеті

Експерт дав кілька порад щодо того, як краще убезпечити себе в мережі:

1. Добре думати над тим, яку інформацію розміщувати про себе в мережі. Наприклад, буває, що людина написала в мережі про те, що вона збирається кудись в поїздку і її квартиру тим часом обікрали. Глущенко запевняє, що через соцмережі теж стежать, тому, про всяк випадок, таку інформацію краще вказувати заднім числом.

2. Перестати проходити сумнівні тести. Зазвичай всі тести, перед тим, як їх проходити, просять доступ до аккаунту. Часто дрібним шрифтом вказані найнебезпечніші пункти, аж до того, що сайт просити дозвіл на розміщення повідомлення від імені користувача.

3. Залишати як менше своїх контактів. Зокрема, по можливості, не вказувати в профілі електронну адресу, телефон і, тим більше, домашню адресу.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося про те, як захистити інформацію про себе. Для цього потрібно увійти в Facebook і відкрити сторінку “Додатки” в налаштуваннях. У розділі “Додатки, веб-сайти і плагіни” треба натиснути кнопку “Редагувати” і там – кнопку “Disable platform” (Відключити платформу). Надалі користувач не зможе користуватися сайтами сторонніх розробників в мережі Facebook.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    Функцію зйомки екрана в Windows 11 звинуватили у крадіжці даних банківських кар

    Портал Tom's Hardware звернув увагу на проблему із забезпеченням конфіденційності функцією Recall, що робить скріншоти…

    17.12.2024

    Xiaomi представить клавіатуру з вбудованим дисплеєм

    У січні Xiaomi представить механічну клавіатуру MK 71 Pro, яка отримає 71-клавішний формат, ручку, що…

    17.12.2024

    Перші рендери iPhone 17 Pro Max: що зміниться в дизайні

    Коли я пишу ці слова, до релізу iPhone 17 залишається близько десяти місяців, але вже…

    17.12.2024

    Топ-5 помилок, яких слід уникати під час встановлення Windows

    Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…

    17.12.2024

    Функції штучного інтелекту iPhone виявилися нецікавими користувачам

    Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…

    17.12.2024

    Яку електроніку найчастіше купують батьки дітям

    Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…

    17.12.2024