Зараз майже всі користувачі сучасних електронних пристроїв, здатних виходити в Інтернет, користуються веб-браузерами, яких сила-силенна, однак найпопулярніших і поширених всього кілька – Apple Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge і звичайно ж Google Chrome. За кожен з них відповідає одна з найбільших в світі IT-корпорацій. Вона впроваджує в своє програмні забезпечення нові функції і можливості, підвищує стабільність, а також посилює безпеку. Все це, звичайно, робиться з оглядкою на конкурентів.
Якщо хтось із співробітників тієї чи іншої IT-компанії допустить якийсь недолік або баг, це може привести до витоку особистої інформації мільйонів людей, якщо пролом в системі захисту зуміють виявити хакери. Днями на території Канади пройшла щорічна хакерська конференція Pwn2Own, організатори якої запропонували хакерам за кілька годин зламати систему захисту найпопулярніших веб-браузерів в світі, а натомість отримати велику грошову винагороду.
Загальний призовий фонд Pwn2Own в 2018 році склав $2 млн доларів, проте хакерам вдалося впоратися лише з деякими завданнями організаторів, тому в сумі вони отримали тільки $267 тисяч доларів. Хакеру Річард Чжу з команди Phoenhex вдалося успішно зламати браузер Microsoft Edge, отримавши на за це $70 тисяч доларів. Після цього він за допомогою все тієї ж, але злегка зміненою уразливості зламав браузер Mozilla Firefox, отримавши $50 тисяч, а його напарник Семюел Гросс успішно здійснив злом Apple Safari на Mac, завдяки чому йому вдалося отримати $65 тисяч доларів США.
Хакерської команді MWR Labs, що складається з кількох людей, вдалося успішно пробитися через систему безпеки Safari за допомогою переповнення буфера пам’яті. За рахунок цього вони заробили $50 000. Веб-браузер Opera також не зміг встояти перед натиском хакерів, тому як його вдалося зламати тим же самим самим способом, що і Microsoft Edge. Оскільки мова йде про абсолютно ідентичні уразливості, то отримати за це приз у хакерів не вийшло.
Найнеприступнішим веб-браузером виявився Google Chrome, який вразив хакерів своєю захищеністю. Після багатьох годин спроб здійснити його злом у них нічого не вийшло. Експерти з безпеки вважають, що саме цей інтернет-оглядач є найнадійнішим і захищеним, тому як жодному з хакерів, присутньому на вкрай популярною конференції Pwn2Own, не вдалося здійснити його злом.
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…