Зараз майже всі користувачі сучасних електронних пристроїв, здатних виходити в Інтернет, користуються веб-браузерами, яких сила-силенна, однак найпопулярніших і поширених всього кілька – Apple Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge і звичайно ж Google Chrome. За кожен з них відповідає одна з найбільших в світі IT-корпорацій. Вона впроваджує в своє програмні забезпечення нові функції і можливості, підвищує стабільність, а також посилює безпеку. Все це, звичайно, робиться з оглядкою на конкурентів.
Якщо хтось із співробітників тієї чи іншої IT-компанії допустить якийсь недолік або баг, це може привести до витоку особистої інформації мільйонів людей, якщо пролом в системі захисту зуміють виявити хакери. Днями на території Канади пройшла щорічна хакерська конференція Pwn2Own, організатори якої запропонували хакерам за кілька годин зламати систему захисту найпопулярніших веб-браузерів в світі, а натомість отримати велику грошову винагороду.
Загальний призовий фонд Pwn2Own в 2018 році склав $2 млн доларів, проте хакерам вдалося впоратися лише з деякими завданнями організаторів, тому в сумі вони отримали тільки $267 тисяч доларів. Хакеру Річард Чжу з команди Phoenhex вдалося успішно зламати браузер Microsoft Edge, отримавши на за це $70 тисяч доларів. Після цього він за допомогою все тієї ж, але злегка зміненою уразливості зламав браузер Mozilla Firefox, отримавши $50 тисяч, а його напарник Семюел Гросс успішно здійснив злом Apple Safari на Mac, завдяки чому йому вдалося отримати $65 тисяч доларів США.
Хакерської команді MWR Labs, що складається з кількох людей, вдалося успішно пробитися через систему безпеки Safari за допомогою переповнення буфера пам’яті. За рахунок цього вони заробили $50 000. Веб-браузер Opera також не зміг встояти перед натиском хакерів, тому як його вдалося зламати тим же самим самим способом, що і Microsoft Edge. Оскільки мова йде про абсолютно ідентичні уразливості, то отримати за це приз у хакерів не вийшло.
Найнеприступнішим веб-браузером виявився Google Chrome, який вразив хакерів своєю захищеністю. Після багатьох годин спроб здійснити його злом у них нічого не вийшло. Експерти з безпеки вважають, що саме цей інтернет-оглядач є найнадійнішим і захищеним, тому як жодному з хакерів, присутньому на вкрай популярною конференції Pwn2Own, не вдалося здійснити його злом.