В Україні мобільні оператори почали блокувати номери громадян

3
13300

Масові смс-розсилки просять узгоджувати з оператором, а розблокування доводиться чекати кілька днів. Все частіше в соцмережах українці починають скаржитися на мобільних операторів, які ні з того ні з сього блокують їм сім-карти. Єдина причина, яку повідомляють абонентам в супровідних смс-повідомленнях: «номер заблокований згідно з чинним законодавством».

За що конкретно клієнт отримує «бан» – не кажуть, а при дзвінку в службу підтримки оператор лише посилається на вищі інстанції. Мовляв, з питанням розбирається Служба безпеки оператора і, якщо сталася помилка, номер буде відновлений протягом декількох днів.

UBR.ua поцікавився у експертів і самих операторів, за що абонент може потрапити в немилість, і що робити для розблокування сімки.

Використання номера в комерційних цілях

За словами мобільних операторів, таким чином вони борються за якість і доступність зв’язку для всіх абонентів, а також для захисту клієнтів бізнесу від шахраїв.

Серед причин, за якими послуги можуть бути припинені або заблоковані:

  1. використання мобільних терміналів для порушення маршрутизації трафіку;
  2. використання сім-карти в комерційних цілях для надання послуг зв’язку третім особам;
  3. розсилка спаму;
  4. використання обладнання, яке не зареєстроване в Україні і т.і.

Також послуги призупиняються, якщо на рахунку з’явилася заборгованість. Всі випадки індивідуальні, тому по кожному необхідна перевірка конкретного номера телефону, кажуть оператори.

«Ми зобов’язані запобігати порушенням при використанні мобільних терміналів (мобільних телефонів, смартфонів або планшетів) в своїй телеком-мережі. Цього вимагають «Правила отримання та надання телеком послуг» і закон України «Про телекомунікації», – зауважила в розмові з UBR.ua провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю компанії Київстар Ірина Леличенко.

Як розповіла нам прес-секретар Vodafone Україна Вікторія Павловська, в своїй роботі вони часто стикаються з тим, що тарифи, які розроблялися для приватного використання, використовуються в комерційних цілях і в великих обсягах. Наприклад, масова, неузгоджена з оператором розсилка SMS створює додаткове навантаження на мережу і може обмежувати доступ інших абонентів до послуг оператора.

«Для клієнтів, яким потрібні масові розсилки повідомлень, ми пропонуємо спеціальну послугу« Бізнес розсилки ». В її рамках час відправки повідомлень узгоджується таким чином, щоб не створювати надмірне навантаження на мережу і не створювати перешкод для інших абонентів», – додала Павловська.

Маскують номера

Дуже часто такі заходи вживаються мобільщиками для запобігання рефайлу – різноманітних порушень правил обслуговування міжнародного голосового трафіку. Щоб не платити передбачені цими правилами ставки вхідних дзвінків, або відправляти дзвінки за кордон за мінімальною вартістю, шахраї використовують номера мобільного зв’язку. В результаті український абонент в роумінгу може отримати вхідний дзвінок від українського абонента, який буде відображатися як місцевий, тобто не “+ 380 …», а, наприклад, «+ 154 …».

Оператори відстежують такого роду порушення автоматично, за ознаками, які тримають в таємниці від зловмисників (і від громадськості, зрозуміло). Якщо у них є підозри, що конкретний номер використовується для рефайлу, його блокують, користуючись правом, яке відображено в Правилах надання телеком-послуг, кажуть експерти.

«Дана область операторської практики строго засекречена, оскільки оператори уникають розголошування інформації про свої збитки. Наскільки можу судити, основна ознака – це виражена асиметрія користування. Деталі нікому невідомі, оскільки шахраї негайно враховують їх для протидії операторським Службам безпеки », -розповів UBR.ua телеком експерт Роман Химич.

Як правило, після отримання заявки від клієнта, активність по номеру перевіряється оператором, і якщо нецільове використання тарифу не підтверджується (наприклад, клієнт поміняв номер, і масово повідомляв своїх знайомих про це), номер розблокується. У call-центрі оператора lifecell нам розповіли, що перевірка зазвичай триває до трьох днів.

загрузка...
Загрузка...

3 КОМЕНТАРІ

  1. Т.е. если мне оператор продает по 1000 смс в пакете ежемесячно и я хочу их использовать по своему усмотрению, то меня могут забанить? Класс!

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут