Веб-браузер Google Chrome є найпопулярнішим інтернет-браузером для мобільних пристроїв, однак його команді розробників не доводиться розслаблятися, оскільки конкуренти в особі Opera і Mozilla всіма доступними засобами розвивають своє фірмове ПЗ, постійно впроваджуючи в нього нові функції. На тлі цього «пошуковий гігант» вирішив додати в мобільну версію свого браузера довгоочікувану функцію, яка є вкрай корисною і потрібною.
Відбувся реліз браузера Google Chrome версії 64, який вже можна скачати і встановити на смартфони під управлінням операційної системи Android і iOS. Головним нововведенням в ньому стала функція, що дозволяє видаляти з посилань в автоматичному режимі всю непотрібну інформацію. Багато користувачів напевно помічали, що іноді, коли відправляєш комусь посилання на що-небудь в мережі, то її адреса виявляється вкрай довгою.
У випадку з комп’ютером це легко виправити, оскільки всього пара натискань на клавіатуру і мишку вирішують проблеми, але у випадку з мобільними пристроями все набагато складніше. Довгі посилання значно ускладнюють навігацію по мережі, особливо коли мова йде про телефон з невеликою діагоналлю екрану, на якій редагувати URL-адресу досить складно.
У новому браузері Chrome для смартфонів на базі Android і iOS з’явився оптимізатор посилань. Важливо зауважити, що мова йде не про скорочення посилань за допомогою спеціальних сервісів, а саме про таку функцію, яка їх оптимізує. Скористатися новою можливістю вкрай просто. Досить оновити веб-браузер до останньої версії, після чого перейти за допомогою його на будь-який сайт і натиснути на кнопку «Поділитися», вибравши в меню функцію передачі посилання в скороченому вигляді в іншій програмі або копіювання в буфер обміну.
Компанія Google дозволила користувачам самим вирішувати, як буде виглядати скопійоване посилання, яке відправляється. Воно може мати класичний вигляд, що складається з сотень непотрібних символів, або буде оптимізованим, створеним за допомогою нової функції в Chrome. Новий інструмент в інтернет-браузері призначений для очищення посилань від різного роду зайвої інформації, яка не несе в собі ніякої користі для рядового користувача.