Інтернет

Експерт пояснив, чому не варто писати свої ім’я та прізвище в інтернеті

Share
Час читання: 2 хв.

Використовуючи ваше ім’я і прізвище, знайдені в інтернеті, шахраї можуть писати вашим друзям і рідним, вимагаючи гроші або зібрати про вас інформацію, яку в майбутньому використовують як шантаж. Про це розповів керівник команди розробки месенджера Gem4me.

Всі ми робимо помилки, професійні або особисті, а інтернет, як відомо, пам’ятає все. ” Пристрасть до азартних ігор, зловживання алкоголем, зв’язок на стороні – що завгодно може стати приводом заплатити людям, в чиї руки потрапила ця інформація. І вам пощастить, якщо це буде одноразовий платіж, а не кабала на все життя “, – вказав експерт.

Багато людей, які не приховують своє ім’я, вважають за потрібне ще й похвалитися рівнем добробуту – постійно публікують фото з дорогих готелів, з престижних курортів і з дому, не приховуючи при цьому геолокації.

” Все це є чи не відкритим закликом до злодіїв: ось ця людина, дані якого всім відомі, зараз знаходиться на курорті в іншій країні, а значить, саме час забратися до нього додому “, – зазначає співрозмовник.

Тренд про захист даних користувачів не випадково зараз набирає таку силу. Люди починають розуміти, що висока ступінь відкритості означає низький ступінь захисту, і вживають заходів. Хтось перестав реєструватися в соціальних мережах під реальним ім’ям і навчився прати “мітки” місця і часу з фотографій. Хтось перейшов на спілкування в месенджери, які дозволяють не використовувати реальні дані і захищають листування від витоків.

” Зверніть увагу, дійсно відомі і заможні люди завжди уникають публічності – мало у кого є відкритий профіль у соціальних мережах, а якщо і є, то він ведеться з дотриманням всіх заходів безпеки. На Заході зараз користується популярністю ідея повної відмови від соцмереж: вважається, що це ознака вільної людини, який може дозволити собі жити без прив’язки до інтернету “, – резюмував експерт.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: шахраї
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024