Щодня хакери зламують тисячі облікових записів від самих різних сервісів починаючи від соціальних мереж, закінчуючи Apple ID і iCloud. Основним способом злому і раніше залишається автоматичний підбір паролів (брутфорс). Від даного виду атаки дуже просто захиститися – досить використовувати складний пароль. Така, здавалося б, не найважча задача звичайно ускладнюється тим, що довгі паролі нелегко запам’ятати. У цьому матеріалі поділилися з двома порадами відомого розробника xkcd про те, як придумати складний пароль і легко його запам’ятати.
Перед тим, як перейти до оригінальних методів створення і запам’ятовування пароля, розповімо про загальновідомі поради:
З банальностями закінчили, переходимо до простих, ефективним і маловідомим способам.
Наведені вище поради дозволяють дуже легко придумати складний пароль, адже для цього достатньо без розбору постукати по клавіатурі і отримати щось на зразок «as [fpokdhk3251kh». Це досить хороший варіант, на зламання якого звичайний комп’ютер здатний тільки в глибокій теорії (як перевіряти силу паролів написано в кінці статті). Але запам’ятати такий пароль проблематично.
Суть першого способу, запропонованого xkcd, полягає в використанні в якості пароля цілої фрази, пам’ятної особисто для вас. Зрозуміло, перетвореної в вид пароля. Такий фразою може бути що завгодно: момент з життя, знаменна подія, фраза з пісні і т.д.
Наприклад, ви завжди пам’ятайте фразу «Оказалось, вокруг тебя весь мир – кружит!», слова із пісні Монатіка – Кружит. Використовуйте її в якості пароля, взявши перші літери кожного слова уривка. Вийде – «Ovtvmkvmk». Такий пароль сучасний комп’ютер буде зламувати 3 години! А якщо ж в кінці пароля додати лише кілька цифр, наприклад, банальні «123», то на злом отриманої комбінації «Orizoichnd123» комп’ютера доведеться приділити 12 днів!
Другий спосіб ще простіший у використанні, а головне – він допоміг величезній кількості людей придумати і запам’ятати по-справжньому складні паролі. Метод передбачає вибір в якості пароля шести самих звичайних слів.
Наприклад, набір слів (спеціально заримувати для ще більш простого запам’ятовування) – «лом собака управдом голова повидло сом» перетворюється в пароль: lomsobakaupravdomgolovapovidlosom.
Для того, щоб зламати цей пароль звичайного комп’ютера знадобиться більше 10000 століть. Іншими словами, підбором паролів таке кодове слово не взяти. Більш того, навіть найпотужніший суперкомп’ютер Tianhe-2 не має жодного шансу в найближчі кілька тисяч років успішно підібрати даний пароль.
Припустимо, ви придумали і запам’ятали пароль. Наскільки він хороший? Існує маса спеціальних сервісів для перевірки сили пароля. Ми порекомендуємо сервіс від Kaspersky – Kaspersky Password Checker . Він точно не записує що вводяться паролі і є безпечним для використання. Для перевірка складності пароля на сторінці перевірки необхідно лише ввести кодове слово і ознайомитися з результатами.
Найбільш слабкі паролі, які використовувалися у 2024 році, склали фахівці компанії NordPass: Пароль 123456; Пароль…
Служба Google Play Protect отримала оновлення у низки користувачів, додавши функцію виявлення загроз у реальному…
YouTube активно тестує новий формат перегляду довгих відео, який нагадує популярний сервіс Shorts. Після прокрутки…
Counter-Strike 2 продовжує радувати фанатів оновленими версіями культових карт. Нещодавно в гру повернулася улюблена всіма…
Apple планує розширити свою присутність в індустрії розумного будинку шляхом розробки нової камери з програмним…
Компанія Nothing представила лімітовану версію смартфона Phone (2a) Plus Community Edition наприкінці жовтня. Що ще…