Щодня хакери зламують тисячі облікових записів від самих різних сервісів починаючи від соціальних мереж, закінчуючи Apple ID і iCloud. Основним способом злому і раніше залишається автоматичний підбір паролів (брутфорс). Від даного виду атаки дуже просто захиститися – досить використовувати складний пароль. Така, здавалося б, не найважча задача звичайно ускладнюється тим, що довгі паролі нелегко запам’ятати. У цьому матеріалі поділилися з двома порадами відомого розробника xkcd про те, як придумати складний пароль і легко його запам’ятати.
Перед тим, як перейти до оригінальних методів створення і запам’ятовування пароля, розповімо про загальновідомі поради:
З банальностями закінчили, переходимо до простих, ефективним і маловідомим способам.
Наведені вище поради дозволяють дуже легко придумати складний пароль, адже для цього достатньо без розбору постукати по клавіатурі і отримати щось на зразок «as [fpokdhk3251kh». Це досить хороший варіант, на зламання якого звичайний комп’ютер здатний тільки в глибокій теорії (як перевіряти силу паролів написано в кінці статті). Але запам’ятати такий пароль проблематично.
Суть першого способу, запропонованого xkcd, полягає в використанні в якості пароля цілої фрази, пам’ятної особисто для вас. Зрозуміло, перетвореної в вид пароля. Такий фразою може бути що завгодно: момент з життя, знаменна подія, фраза з пісні і т.д.
Наприклад, ви завжди пам’ятайте фразу «Оказалось, вокруг тебя весь мир – кружит!», слова із пісні Монатіка – Кружит. Використовуйте її в якості пароля, взявши перші літери кожного слова уривка. Вийде – «Ovtvmkvmk». Такий пароль сучасний комп’ютер буде зламувати 3 години! А якщо ж в кінці пароля додати лише кілька цифр, наприклад, банальні «123», то на злом отриманої комбінації «Orizoichnd123» комп’ютера доведеться приділити 12 днів!
Другий спосіб ще простіший у використанні, а головне – він допоміг величезній кількості людей придумати і запам’ятати по-справжньому складні паролі. Метод передбачає вибір в якості пароля шести самих звичайних слів.
Наприклад, набір слів (спеціально заримувати для ще більш простого запам’ятовування) – «лом собака управдом голова повидло сом» перетворюється в пароль: lomsobakaupravdomgolovapovidlosom.
Для того, щоб зламати цей пароль звичайного комп’ютера знадобиться більше 10000 століть. Іншими словами, підбором паролів таке кодове слово не взяти. Більш того, навіть найпотужніший суперкомп’ютер Tianhe-2 не має жодного шансу в найближчі кілька тисяч років успішно підібрати даний пароль.
Припустимо, ви придумали і запам’ятали пароль. Наскільки він хороший? Існує маса спеціальних сервісів для перевірки сили пароля. Ми порекомендуємо сервіс від Kaspersky – Kaspersky Password Checker . Він точно не записує що вводяться паролі і є безпечним для використання. Для перевірка складності пароля на сторінці перевірки необхідно лише ввести кодове слово і ознайомитися з результатами.
На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…
Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…
За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…
Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…
Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…
Друзі, хочу поділитися своїми враженнями про три смартфони, які, на мою думку, можуть позмагатися з…