8 ознак зневоднення

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Існують обгрунтовані медичні докази того, що недостатня кількість випитої води може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Реклама

Переважна більшість дорослих людей зовсім не п’ють чисту воду або її кількість далека від рекомендованої добової норми. Ще більшу тривогу викликає ситуація у дітей і підлітків. Не отримуючи правильних рекомендацій від старшого покоління, вони віддають перевагу газованим напоям.

Згідно зі звітом ВООЗ близько 75% населення страждають від хронічного зневоднення. Це небезпечна тенденція, тому що вода становить в середньому 70% тіла. Зневоднення, супроводжуючись почуттям апатії і депресії, може привести до порушення роботи всіх без винятку систем організму.

Пропонуємо запам’ятати кілька ознак, за якими можна зрозуміти, що організм переживає гостру нестачу найнеобхіднішої речовини в організмі – води.

8 ознак зневоднення

Відчуття сухості в роті, очах і на шкірі

Шкіра – найбільший орган, захищає внутрішні органи і грає важливу роль в багатьох біологічних процесах. Зневоднення організму надає на неї негативний і помітний вплив.

Якщо не випивати достатню кількість води, то порушиться процес потовиділення і значна маса токсинів з внутрішніх органів не зможуть бути виведені. В результаті, зовнішній вигляд шкіри придбає такі ознаки: відчуття стягнутості, лущення, схильність до подразнень, втрата еластичності, вугри. Згодом можуть з’явитися різні шкірні захворювання і передчасне старіння.

Рідкісні походи в туалет

При відвідуванні туалету зверніть увагу на колір виробленої сечі. Якщо сеча темно – жовтого кольору – це явна ознака того, що організм відчуває нестачу води. Темний колір говорить про збільшення її щільності. Багато людей не приділяють достатньої уваги кількості виділеної на добу сечі. Добова кількість сечі становить 800-1500 мл.

Вода забезпечує правильне функціонування нирок. При нестачі води продукти метаболізму затримуються і накопичуються в організмі, посилюється фізіологічний процес зворотного всмоктування, що призводить до розвитку сечокам’яної хвороби. Можливі інфекції сечовивідних шляхів через порушення відтоку сечі. Колір сечі може показати справжню картину того, скільки води випито за добу. Якщо сеча зберігає яскравий або темний відтінок протягом дня, пийте більше води.

Болі в суглобах

Часті болі в суглобах і спині можуть бути непрямою ознакою нестачі рідини в організмі. При дегідратації організму можливість хряща до вільного ковзання знижена, посилюється тертя. З’являються хворобливі сигнали. Крім того, болі в спині можуть вказувати на ниркову інфекцію. Тут зневоднення зіграло роль сприятливого фактора.

Почуття втоми або часті перепади настрою

Вода доставляє кисень в організм. Чим більшою кількістю кисню збагачені клітини, тим більш “живою” відчуває себе людина. При дефіциті води порушується транспортна функція і органи не отримують необхідну кількість кисню з крові. Включаються компенсаційні механізми і відбувається перерозподіл кисню для підтримки найбільш важливих процесів в організмі. При цьому відбувається додаткова витрата енергії. Це і призводить до втоми і занепаду сил.

Відчуття голоду після їжі

Ця ознака може здатися дещо заплутаною, тому що голод, як правило, є ознакою нестачі їжі. Насправді почуття голоду може виступати ознакою зневоднення. Причина проста: організм, відчуває брак, як їжі, так і води подає певні сигнали в одну і ту ж частину мозку. Людина починає відчувати почуття порівнянне з голодом. Тому, коли ви відчули голод, випийте води. Через деякий час відчуття голоду може пройти.

Високий кровяний тиск

Дегідратація веде до порушення метаболізму. Як наслідок, організм має тенденцію до ожиріння, що призводить до більш повільного кровотоку і більш високого вмісту натрію в крові. Ці фактори забезпечують сприятливі умови до появи високого кров’яного тиску, що може привести до ряду інших проблем.

Проблеми з травленням

Вода підтримує життєві процеси в організмі, включаючи роботу травної системи. Вона є відмінним способом детоксикації організму, але без достатньої кількості води, переміщення відходів через товсту кишку загальмовано, що може призвести до запорів і інших розладів травлення.

Головні болі

Зневоднення пошкоджує тканини мозку. Зменшується кількість кисню, необхідне для нормального функціонування цього найважливішого органу. Сповільнюються складні процеси. Напади мігрені, відсутність можливості ясного мислення – це наслідки нестачі води.

Джерело: www.medicinaportal.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: