Categories: Здоров'я

Ліки, які завжди потрібно мати при собі

Share
Час читання: 3 хв.

Насамперед потрібно сказати, що кожна людина повинна знати та пам’ятати про свої хронічні захворювання і мати при собі ліки саме від них.

Якщо у вас підвищена кислотність шлунку, в косметичці або барсетці повинен лежати антацідний засіб. Це може бути Ренні, Гастал або Гавіскон. Якщо у вас бронхіальна астма, ви просто зобов’язані мати при собі інгалятор Сальбутамолу (або аналоги).

Якщо у вас немає хронічних захворювань, але ви часто буваєте в дорозі або аптека далеко від місця роботи, то у вас обов’язково повинна бути в сумочці міні-аптечка з найнеобхіднішими засобами. Іноді вони можуть стати в нагоді не особисто вам, а наприклад, колезі по роботі або випадковому попутникові. Крім того, за сучасними правилами аптечка автомобіліста не зобов’язана включати широкий спектр медикаментів, а враховуючи, що в заторі ми можемо проводити по 3-4 години, варто мати необхідні ліки з собою.

  1. Ібупрофен – жарознижуючий засіб з невеликим анельгізирующим і протизапальним ефектом. Ці універсальні ліки можуть допомогти коли раптово піднялася температура, проти зубного або головного болю. Парацетамол має аналогічний ефект і деякими фахівцями вважається більш ефективним, ніж ібупрофен, але ця думка досить суперечлива. У Ібупрофену сильніше виражено знеболюючу дію, ніж у парацетамолу.
  2. Но-шпа чи дротаверин – ефективні ліки при спазмах мускулатури, тобто при коліках у кишечнику або болях в критичні дні. Також но-шпа незамінна, якщо у вас захворювання жовчовивідних шляхів (наприклад, холецистит). А від головних болів но-шпа може бути ефективною тільки в одному випадку – якщо це головні болі від напруги.
  3. Лоперамід —протидіарейний засіб. Може стати в нагоді на той випадок, якщо ви з’єїли неякісну їжу і з’явився рідкий стілець. Лоперамід приймають не розжовуючи, запиваючи водою, після кожного походу в туалет. Можна дітям з 6 років.
  4. Лоратадин або будь-який антигістамінний засіб, який ви вже використовували. Алергічна реакція може з’явитися раптово на продукти харчування, напої або на запах. Щоб зняти раптовий свербіж, сльозотечу, набряк та убезпечити себе від набряку Квінке, антигістамінний препарат повинен бути в косметичці завжди.
  5. Активоване вугілля – це найбільш доступний і недорогий адсорбент, вбирає і виводить з організму токсини, він незамінний при отруєннях лікарськими препаратами (передозуванні ліків), заковтуванні непризначених для орального вживання рідин, або якщо перебрали алкоголю. Активоване вугілля необхідно приймати не по одній таблетці – дорослій людині 1 таблетка 10 кг ваги.

Дані ліки не займають багато місця, легко можна відрізати від блістера по 2-3 таблетки (активованого вугілля ціла упаковка) і покласти у відділення сумочки або косметички. Ще зручніше мати кишенькову аптечку –або спеціальний пластиковий контейнер, розділений на кілька секцій. Дуже зручно носити в кишені, сумочці, валізі.

Крім, вищевказаних засобів, не буде зайвим покласти собі упаковку пластирів, щоб при необхідності заклеїти подряпину або мозоль від нових туфель.

Якщо ж ви часто буваєте в дорозі або у відрядженні, міні-аптечку можна трохи розширити. Доповнити її антисептичними серветками або рідиною. Також можна додати упаковку таблеток від болю в горлі, наприклад,” фарингосепт”. Від раптово  нежитю вас врятує судинозвужувальний засіб, наприклад, “оксиметазолін”.

  • Нітрогліцерин – вірний засіб при серцевій недостатності, на відміну від валідолу, таблетка нітрогліцерину, покладена під язик, купірує напад стенокардії. Проте ліки зменшують швидкість психомоторних реакцій, а отже, після прийому не варто сідати за кермо. Звичайно, нітрогліцерин в аптечці молодих здорових людей може здатися непотрібним, але якщо вам за п’ятдесят, мати ліки при собі цілком розумно.
  • Також людям у віці варто мати під рукою засоби від гіпертонії, наприклад, “папазол”.

Пам’ятайте, що при будь-якому нездужанні, особливо, якщо воно пов’язане з онімінням, набряками, болями в області серця, прискореним серцебиттям, насамперед, потрібно не займатися самолікуванням, а звернутись до лікаря.

Крім того, навіть такі поширені препарати, як “парацетамол “або антигістамінні засоби мають масу протипоказань, наприклад, строгі обмеження або заборони для людей із захворюваннями печінки або нирок. Уважно ознайомтеся з інструкцією, а ще краще порадьтеся зі своїм дільничним-терапевтом!

 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Топ-6 зовнішніх SSD, які підходять для будь-яких потреб

    Портативні накопичувачі залишаються затребуваними гаджетами. При цьому багато хто віддає перевагу моделям SSD, хоч вони…

    20.12.2024

    Realme випустила смартфон із термочутливим корпусом, який змінює колір

    Компанія Realme спільно з відомою скандинавською студією промислового дизайну Valeur Designers розробила серію смартфонів Realme…

    20.12.2024

    Microsoft назвала ігрові функції Windows 11, недоступні в Windows 10

    Microsoft опублікувала список ексклюзивних ігрових функцій Windows 11, щоб переконати користувачів оновитися з Windows 10.…

    20.12.2024

    ШІ, що розмірковує вголос: Google анонсувала нову модель

    Компанія Google представила нову експериментальну модель штучного інтелекту Gemini 2.0 Flash Thinking, яка, ймовірно, стане…

    20.12.2024

    Флагман Galaxy S25 Ultra буде доступний у різних конфігураціях

    Покупцям Samsung Galaxy S25 Ultra буде запропоновано флагманський смартфон у кількох колірних варіантах, про що…

    20.12.2024

    5 корисних функцій Android для захисту акумулятора і збільшення часу роботи

    Автономність та довговічність смартфона — це дійсно важливі фактори. Але з часом будь-який телефон починає…

    20.12.2024