Ноутбуки виділяють багато тепла, а невеликі розміри не дозволяють оснастити їх такими ж ефективними системами охолодження, як у десктопних комп’ютерів. Тому навіть не особливо потужні лептопи можуть швидко нагріватися.
Коли ноутбук стоїть на твердій поверхні, наприклад на столі, його вентиляційні отвори на дні і з боків відкриті і вільно пропускають потоки повітря. Але коли ви берете з собою працюючий лептоп до ліжка або ставите його на диван, м’які ковдри або подушки здатні запросто заблокувати решітки, що в підсумку призведе до перегріву.
Не кажучи вже про те, що на ліжку або на дивані ноутбук буде збирати більше пилу і ворсу, ніж на столі.
Спати обіймаючи лептоп теж не рекомендується. Може вийти так, що ви дивилися цікавий серіал всю ніч, задрімали, а на ранок виявили, що розчавили його. Тому або відмовтеся від перегляду фільмів в ліжку, або придбайте спеціальну підставку.
Не залишайте ваш ноутбук у надто теплих місцях – наприклад, під прямими сонячними променями на підвіконні або в салоні автомобіля. А також поруч з лампами розжарювання і радіаторами.
По-перше, це знову-таки веде до перегріву «заліза» ноутбука і виходу його з ладу. По-друге, від надто високої температури можуть навіть розплавитися пластикові частини пристрою.
Якщо ви розмахуєте ноутбуком, коли його кудись несете, або просто гнівно трясете його в хвилини душевного хвилювання, то ризикуєте пошкодити жорсткий диск. Сильні коливання не особливо шкодять твердотілим накопичувачам (SSD), а ось механічні жорсткі диски (HDD) досить вразливі до них.
Тому, якщо не хочете втратити вміст останнього, користуйтесь лептопом акуратно і не піддавайте його сильній трясці в увімкненому стані. Так, і не слід носити ноутбук по місту або возити його в транспорті у невідповіднійй сумці. У якісній сумці лептоп надійно фіксується і буде захищений від падіння і трясіння.
Рано чи пізно будь-який лептоп починає натужно крутити вентиляторами навіть при мінімальному навантаженні і видавати звуки, схожі на ревіння реактивного двигуна. Ці «крики про допомогу» означають, що прийшла пора почистити “нутрощі” ноутбука від пилу та іншого сміття.
Якщо ви ігнорували цю процедуру роками, то з вмісту системи охолодження напевно можна буде валянки зваляти.
Якщо ваш ноутбук ще на гарантії – віднесіть його на чистку в сервіс. В іншому випадку можете спробувати провести обслуговування самостійно.
У тих, хто лінується прибирати у кімнаті, навіть коли там все в пилу, техніка буде сильніше грітися і виходити з ладу частіше. Взагалі це стосується не тільки ноутбуків, але і стаціонарних комп’ютерів. Але лептопи вразливіші до пилу, адже, як ми згадували, їх системи охолодження не такі ефективні, як у десктопів.
Влаштовуйте прибирання хоча б раз на тиждень, протирайте стіл з ноутбуком від пилу, і він прослужить вам набагато довше.
Багато людей, коли збираються перенести відкритий ноутбук з місця на місце, піднімають його за кришку. Робити цього не слід. По-перше, так можна пошкодити петлі, які скріплюють верхню частину ноутбука з нижньою По-друге, ви здавлюєте матрицю ноутбука пальцями, ризикуючи привести екран в неробочий стан.
У кіно круті хакери, закінчивши злом систем Пентагону, буквально зачиняють кришку лептопа одним різким рухом. Виглядає це стильно.
Але в реальності, неакуратно закриваючи ноутбук, ви можете зіпсувати петлі або розбити екран.
Найнебезпечніше закривати кришку не дивлячись, коли ви залишили на клавіатурі навушники. Так ви практично гарантовано знищите екран, та ще й гарнітуру роздавите. Поводьтеся з екраном дбайливо.
Це шкідлива звичка, яка рано чи пізно призведе до виведення петель кришки вашого лептопа з ладу. Вони сконструйовані так, щоб нести однакове навантаження і зліва, і справа. Тому, якщо ви хочете зберегти екран в працездатному стані надовго, не варто піднімати кришку за одну сторону.
Утримуючи закритий лептоп однією рукою, обхопивши його пальцями зверху і знизу, ви надаєте занадто великий тиск на корпус і матрицю. Люди, які використовують такий хват, потім дивуються, звідки взялася темна пляма на екрані в тому самому місці, де на нього тиснули.
Крім того, коли ви тримаєте відкритий ноутбук за один край, пластик корпусу може тріснути під його вагою.
Є також ризик пошкодити дисковод, якщо він є у вашому пристрої. І нарешті, ви можете просто впустити лептоп. Утримуйте комп’ютер двома руками знизу, і уникнете подібних неприємностей.
Абсолютно очевидна картина: дуже багато п’ють каву (або інші напої) під час роботи з ноутбуком. Але так ніколи не слід робити. Одна з найчастіших причин поломок техніки – потрапляння на неї рідини.
Отже тримайте подалі від ноутбука склянки з кавою, соками і газованою водою. Врахуйте, якщо на лептоп потрапила вода, ще є шанси, що він залишиться в робочому стані. А ось цукровмісні напої практично гарантовано забруднять і окислять комплектуючі пристрою, і без ремонту (часом дуже дорогого) не минеться.
Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…
Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…
Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…
Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…
Базові смартфони флагманських лінійок порівняли за якістю екрану та камер, продуктивності та автономності. Що ще…
Головною відмінністю Samsung Galaxy S25 Ultra від Samsung Galaxy S24 Ultra є закруглені краї. Раніше…