За статистикою, два мільярди людей заходять у цю соцмережу хоча б раз на місяць. А прибуток компанії за третій квартал 2017 року сягнув аж 3,89 мільярда доларів.
Продуктивно працювати задля такого успіху допомагає неймовірна атмосфера!
Зокрема, стимулюють працівників брак контролю, безплатне харчування та розваги. До слова, засновник компанії Марк Цукерберг працює поруч з усіма — він навіть відмовився від власного кабінету.
В основному офісі компанії мають роботу і близько 100 українців. Один із них — Ярослав Твердохліб, розробник програмного забезпечення у “Facebook”.
“Між частинами офісу ми пересуваємося на велосипеді або автобусом, — розповідає Ярослав. — Я працюю у “класичному” кампусі, він складається із невеликих будівель, розміщених по колу. Всередині — площа. У нас найбільший вибір їжі: є два великі кафе із сніданками та обідами, бар із макаронами, піцерія, бургерна, салат-бар, барбекю, бурито-бар, заклади із в’єтнамськими та індійськими стравами, кафе з морозивом та солодощами. І всі вони безплатні для працівників! А от спиртне треба купувати. На всіх поверхах кожної будівлі є міні-кухня з напоями, печивом, шоколадом, фруктами, горішками, йогуртами. Усе це також задармо”.
Щоб розвантажити мозок, працівники можуть пограти у більярд, настільний футбол і теніс. Є тут кімната з ігровими автоматами та музична з інструментами — піаніно, гітари, барабани. Будь-хто в будь-який час може прийти і пограти на них.
На території є місця, де можна залишити одяг для прання або чищення. Є тут і спортзал, у який можуть ходити всі співробітники. Компанія також надає фіксовану суму за рік, яку можна витрачати, наприклад, на персональних тренерів чи абонементи на лижні курорти.
“Щоранку автобуси забирають працівників із дому, а ввечері відвозять назад, — каже Ярослав. — У нас тут є навіть клініка, стоматологія та перукарня. Ці послуги — платні”.
Працівники сидять у відкритому офісі, однак на кожному поверсі є “тиха кімната”, де можна побути наодинці. А на даху головної будівлі — парк!
В офіс можна приводити гостей — не більш ніж трьох-чотирьох і лише один-два рази на місяць. Однак їм заборонено фотографувати робочі місця та переговорні кімнати.
Питаю Ярослава, як же потрапити на роботу у “Фейсбук”. “Перший спосіб — через стажування, — каже він. — Для цього під час навчання в університеті потрібно подати заявку та пройти дві телефонні співбесіди. Кожна триває 45 хвилин, на них потрібно розв’язувати алгоритмічні задачі та писати код. Далі стажування, триває воно три місяці. Якщо підходиш — пропонують роботу. Я потрапив у “Фейсбук” саме так.
Другий спосіб — пройти спершу телефонну співбесіду, а потім 4 — 5 співбесід по 45 хвилин кожна вже в офісі компанії. Там питатимуть про алгоритмічні задачі, системний дизайн. Також проведуть поведінкове інтерв’ю, щоб визначити, чи кандидат вписується у корпоративну культуру”.
Робочий процес у компанії дуже гнучкий, ніхто не контролює та не перевіряє, скільки часу працівники проводять в офісі. Головне — встигати робити свій проект та з’являтись на зустрічі, коли це потрібно. Кожні півроку співробітників оцінюють по тому, наскільки добре вони працювали. “За успіхи отримують бонус — відсоток заробітної плати, помножений на коефіцієнт, що визначається оцінкою, а потім це все ще множать на загальний показник успішності компанії за останні півроку, — розповідає Ярослав. — Також є заохочення у формі акцій компанії, воно залежить від оцінок та видається раз на рік”.
Apple вирішила скоротити доступність своїх сервісів у росії, і це стало першим таким кроком із…
Нещодавно побачив новину про дату презентації Unpacked 2025, і це реально зачепило мою увагу! Samsung…
За інформацією видання Android Authority, Google розширить можливості фірмових смартфонів Pixel з налаштування екрану блокування.…
Розробники GSC Game World підтвердили успішний комерційний запуск S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який не…
Найпопулярніший у США бренд домашніх інтернет-роутерів можуть заборонити до продажу в країні через побоювання, що…
Apple може зітхнути з полегшенням: незважаючи на підготовку торговельних обмежень щодо товарів з Китаю, аналітики…