Під час розгулу вірусу-вимагача правоохоронці виявляли більш потужні, тихі атаки, спрямовані на отримання фінансової та конфіденційної інформації.
Атака BadRabbit, яку зафіксували минулого тижня, мала на меті отримання доступу до конфіденційних даних, причому не тільки на території Росії, а і в Україні.
Про це заявив глава української державної кіберполіції Сергій Демидюк.
За його словами, під час розгулу вірусу-вимагача правоохоронці виявляли більш потужні, тихі атаки, спрямовані на отримання фінансової та конфіденційної інформації. І така небезпечна тенденція є все більш очевидною.
Він додав, що незважаючи на більш високу поширеність жертв BadRabbit у Росії, саме наша країна могла бути ключовою метою нападів.
Паралельно з атакою BadRabbit хакери запустили вірус для користувачів російського програмного забезпечення під назвою “1С” з фішинговими повідомленнями, які, як виявилося, були у розробника.
“Основна теорія, над якою ми зараз працюємо, полягає в тому, що вони (виконавці обох атак) були одними й тими ж. Мета полягала в тому, щоб отримати віддалений і невиявлений доступ”, – пояснив Демидюк.
Він додав, що хакери експлуатують так звані “задні двері”, встановлені під час атаки NotPetya.
Поки що складно сказати, скільки саме людей та компаній постраждали від вірусів, тим більше, що продукти 1С, в тому числі бухгалтерське програмне забезпечення, широко використовуються в Україні.
Джерело: Знай
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…