Ґаджети

Які функції MacOS Sequoia будуть недоступні для деяких моделей Mac

Share
Час читання: 2 хв.

Уже за кілька місяців відбудеться реліз наступного великого оновлення для комп’ютерів Apple з лаконічною назвою macOS Sequoia. Однак не всі Mac отримають повноцінну операційну систему. Деякі функції не будуть доступні на старих пристроях. Розповімо, які моделі позбудуться основних функцій macOS Sequoia.

Почнемо з того, що macOS Sequoia сумісна з усіма моделями Mac, які працюють на macOS Sonoma. Проте Apple дрібним шрифтом зазначила, що деякі нові функції не працюватимуть на пристроях із процесорами Intel. Це цілком логічно, зважаючи на те, що останні такі комп’ютери виходили в 2020 році. Жодного сенсу залишатися на Mac з Intel у 2024 році немає, принаймні так вважають у Купертіно. Але якщо ви все ще використовуєте такий комп’ютер, ось до яких функцій у вас не буде доступу.

Apple Intelligence — глибоко інтегрований персоналізований набір функцій, який використовує «революційний» генеративний штучний інтелект для поліпшення досвіду користувача. Його можна буде запустити лише на комп’ютерах з чіпами M1 чи новіше. Якщо ваш Mac був випущений до листопада 2020 року, вам просто не пощастило.

Стенограма голосових нотаток — ще одна нейрофіча, яку не отримають власники старих Mac. Вона може бути корисною, оскільки за допомогою неї можна конвертувати аудіо в текст у режимі реального часу. На виході ви отримуєте голосову нотатку та її текстовий варіант.

На цьому все! Тобто обмеження цього року будуть менш жорсткими, ніж у попередніх версіях macOS. На диво, старі комп’ютери отримають усі інші функції macOS Sequoia, включаючи заплановане відправлення повідомлень, інтеграцію нагадувань із календарями, нову програму «Паролі» і навіть виведення екрану iPhone на Mac через утиліту iPhone Mirroring. Щоправда, для роботи останньої фічі потрібен комп’ютер Mac на базі процесора Intel з чіпом безпеки T2 (2018 і новіший).

Тепер залишилося дочекатися осені та глобального релізу macOS Sequoia.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: macOS
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024