5 ключових причин, через які прозорі OLED-телевізори можуть стати популярними

Час читання: 4 хв.

OLED змінили звичні нам дисплеї, від смартфонів у наших кишенях до телевізорів у наших вітальнях, зробивши їх чіткішими, яскравішими і кращими.

Реклама

Завдяки технології прозорих OLED-дисплеїв тепер можна створити прозорий смартфон або телевізор. Але чи зможемо ми впровадити прозорі телевізори і монітори в наше повсякденне життя? Ось усі причини, через які ми вважаємо це можливим.

1. Естетика

OLED-матриці відкрили еру яскравих візуальних ефектів з більш чіткими контрастами і кращою якістю зображення. Ви могли б подумати про купівлю OLED-телевізора, якщо у вас його ще немає. Прозора технологія OLED бере за основу те, що вже добре, і робить його ще більш приголомшливим. Вважайте, що це поєднання практичності та естетичної привабливості.

Ідея про те, що екран може відображати контент і водночас давати змогу бачити те, що знаходиться за ним або за його межами, просто зачаровує. Для дизайнерів і архітекторів це відкриває нові можливості для інтеграції технологій у простір без часто дратівної присутності традиційного екрану.

Прозорі телевізори можуть органічно вписатися в будь-яку обстановку, пропонуючи мінімалістичну й елегантну естетику, яка більшою мірою відповідає сучасному стилю. Коли ви вимикаєте прозорий телевізор, він перетворюється на прозоре скло. І навіть коли він увімкнений, він не створює серйозних перешкод, даючи вам змогу бачити те, що перебуває за ним або за його спиною, досить чітко. Завдяки тонкій і легкій конструкції вони займають менше місця і легко вписуються в будь-яку кімнату.

2. Вони універсальні

Прозора OLED-технологія має широкий спектр застосування в декількох галузях. Не замислюючись, можна зрозуміти, наскільки корисна ця технологія в архітектурному та інтер’єрному дизайні.

Вікна, стіни і перегородки можуть оживати, стаючи одночасно і фасадом, і технікою, з якою можна взаємодіяти. Це також означає, що простори можуть залишатися відкритими, чистими і мінімальними без шкоди для практичності. Вікно в “розумному” будинку може показувати ранкові новини або інформувати про прогноз погоди.

Автомобільний сектор також може використовувати прозорі OLED для поліпшення дизайну і функціональності автомобілів. Вони можуть бути вбудовані у вікна і лобові стекла, виступаючи в якості інтерактивних дисплеїв, що надають інформацію, навігацію і попередження в режимі реального часу, не загороджуючи огляд водієві. Це підвищує зручність водіння і безпеку в дорозі.

3. Вони покращують користувацький досвід

Прозорі OLED-дисплеї можуть переосмислити вашу взаємодію з повсякденними предметами, зробивши її більш інтуїтивною і захопливою. Музеї можуть виставляти артефакти у вітринах, які пропонують відвідувачам динамічні описи та інформацію, не затуляючи предмет.

У роздрібній торгівлі та рекламі це відкриває абсолютно новий світ можливостей. Бренди можуть використовувати новий стиль спілкування зі своєю аудиторією. Наприклад, магазин одягу може використовувати прозорі OLED-екрани, що дають змогу покупцям віртуально “приміряти” одяг і переглядати різні варіанти кольору або фасону, створюючи персоналізований досвід покупок. Це дасть змогу покупцям заощадити час і позбутися необхідності переодягатися в інший одяг, щоб знайти відповідний варіант.

В автомобілях прозорий дисплей означає меншу кількість обладнання, завдяки чому салон здається більш просторим і містким. Більше автомобільних компонентів допоможуть вам керувати машиною. Так, не мучаючись із циферблатами, ви можете легко затемнити вікна одним натисканням на скло. Навігаційні дані можуть інтуїтивно відображатися на лобовому склі, так що вам ніколи не доведеться відволікатися від дороги.

Зараз читають  TechRadar назвав 5 найкращих портативних ігрових консолей на літо 2024 року

4. Вони можуть бути енергоефективними

Прозорі OLED-дисплеї не потребують постійного підсвічування, яке використовується в старих екранах, таких як РК-дисплеї. Це може зробити їх більш енергоефективними – вони загорятимуться тільки тоді, коли це необхідно. Це з точки зору конструкції.

У таких сценаріях, як роздрібна торгівля і реклама, або під час включення в громадські інформаційні дисплеї, прозорі OLED-дисплеї можуть бути запрограмовані на відображення реклами або інформації тільки тоді, коли датчики виявляють перехожого, скорочуючи непотрібне споживання енергії в періоди низького трафіку.

Подібне “розумне” використання енергії дуже важливе в наш час, коли особлива увага приділяється енергозбереженню та скороченню вуглецевого сліду. Таким чином, потенційна енергоефективність технології прозорих OLED робить її вельми привабливою для виробників і дизайнерів.

5. Вони можуть стати більш доступними і недорогими

Наразі прозорі OLED-дисплеї є продуктом преміум-класу з відповідним цінником, але, як і будь-яка інша технологія, вони можуть стати доступнішими в міру розвитку досліджень і вдосконалення технологій виробництва.

За ширшого визнання технології в різних галузях промисловості зростання попиту, виробництва і конкуренції може призвести до зниження вартості та зробити їх доступними для ширшої аудиторії. Подібну траєкторію ми спостерігали в минулому з незліченними технологічними інноваціями, від телевізорів з плоским екраном до смартфонів. Немає причин вважати, що прозорі OLED-дисплеї не підуть таким самим шляхом.

Майбутнє прозорих OLED-дисплеїв

Прозорі OLED-дисплеї потенційно можуть поліпшити наше сприйняття і взаємодію з дисплеями. Вони можуть бути інтегровані в різні галузі та аспекти споживчих технологій, від роздрібної торгівлі та реклами до телефонів і автомобілів.

Чи є вони просто ще однією помітною технологічною дивиною? Ми так не думаємо, але тільки час покаже. Однак, у міру того як технологія буде вдосконалюватися з плином часу, зі збільшенням кількості досліджень, і ставати більш доступною, зі збільшенням попиту, є велика ймовірність того, що вона стане невід’ємною частиною майбутніх технологій.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.