Компанія Apple, яка перебуває всього за кілька днів від заборони на продаж своїх смарт-годинників у США, готує рятувальну операцію для бізнесу вартістю $17 млрд, яка охоплює виправлення програмного забезпечення та інші можливі обхідні шляхи.
Інженери компанії поспішають внести зміни в алгоритми пристрою, що вимірює рівень кисню в крові користувача, – функція, яка, на думку Masimo, порушує її патенти. За словами людей, знайомих із процесом, вони коригують те, як технологія визначає насиченість крові киснем і подає дані клієнтам.
Учора Apple заявила, що з 21 грудня припинить у США продажі Apple Watch Series 9 і Apple Watch Ultra 2 через ймовірну заборону на імпорт, спричинену патентною суперечкою з компанією Masimo, що виробляє медичне обладнання.
Це високотехнологічний захід, не схожий на жоден з тих, що Apple робила раніше. Незважаючи на те, що продукція виробника iPhone і раніше була заборонена до продажу в деяких країнах через юридичні суперечки, нинішнє обмеження вдарить по одному з найбільших ринків для Apple в її рідній країні, ще й на Різдво. Якщо Білий дім не накладе вето в останню хвилину, заборона, накладена Комісією з міжнародної торгівлі, набуде чинності 25 грудня.
Apple може домовитися з Masimo, але зазвичай компанія вважає за краще не йти цим шляхом. І, судячи з усього, обидві фірми не збираються вступати в переговори з цього питання. Поки що Apple зосереджена на модифікації своєї технології та спробах завоювати прихильність регуляторів.
Якщо заборону буде прийнято, Apple опрацьовує низку юридичних і технічних варіантів. Уже зараз компанія почала готувати магазини до змін. Вона розіслала у свої роздрібні точки нові таблички, що рекламують Apple Watch без фотографій Series 9 і Ultra 2 – двох моделей, які потрапили під заборону. Дешевші SE, як і раніше, будуть доступні.
Apple планує припинити продаж годинників, що потрапили під заборону, на своєму сайті в четвер, а потім прибрати їх із приблизно 270 роздрібних магазинів до 24 грудня.
Учора акції Apple впали менш ніж на 1%, тоді як акції Masimo зросли на 3,2%.
У заяві Masimo йдеться про те, що рішення про заборону деяких моделей Apple Watch “демонструє, що навіть наймогутніша компанія у світі повинна дотримуватися закону”.
В Apple вважають, що для повернення пристрою на полиці магазинів достатньо внести зміни в програмне забезпечення, а не проводити складнішу апаратну модернізацію. Але патенти, що стали предметом спору, в основному пов’язані з апаратним забезпеченням, зокрема з тим, як світло випромінюється під шкіру для вимірювання кількості кисню в крові людини.
Поки компанія працює над виправленнями як апаратного, так і програмного забезпечення, виведення нової технології на ринок займе чимало часу. Внутрішнє тестування програмного забезпечення Apple займає тривалий час, і на те є вагомі причини. Компанія повинна переконатися, що будь-які зміни не призведуть до поломки інших функцій смарт-годинника. Крім того, зміни можуть потребувати додаткового тестування з огляду на їхнє медичне призначення.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…