Ґаджети

У OLED-телевізорів і моніторів є проблема, яка знищує всі їхні переваги

Share
Час читання: 2 хв.
Спеціалісти сайту RTINGS.com протягом кількох місяців проводять стрес-тестування більше сотні телевізорів та моніторів із матрицями OLED та LCD. Результати сумні та сумні.

Тест зводиться до цілодобового показу трансляції телеканалу CNN на максимальній яскравості екрану — і абсолютно всі OLED-матриці приречені на вигоряння, яке виражається в постійному затемненні пікселів в області, де відображаються статичні елементи. Це широко відома проблема таких матриць, вона проявляється на смартфонах, планшетах і ноутбуках, виробники яких не передбачили періодичне зміщення елементів, що постійно відображаються (наприклад, панелі повідомлень і кнопок навігації по інтерфейсу).

Тест триває вже десять місяців. Ознаки вигоряння OLED-екраном по-різному почали з’являтися через півроку, що еквівалентно приблизно 2,5 років звичайного використання. П’ять телевізорів та один монітор вийшли з ладу, їх екрани згасли і більше не включаються (тобто рівень шлюбу таких пристроїв близько 5%). Ознаки деградації також з’явилися у моделей з LCD-екранами, але вони не такі значні.

Найсильніше вигоряння помітне на телевізорах зі старими OLED-матрицями (наприклад, LG CX OLED та Sony A8H). Це означає, що виробники досягли прогресу у боротьбі з цією проблемою і є надія на те, що вона буде подолана. Деякі моделі здатні відновлюватися – для цього на них потрібно періодично запускати компенсаційний цикл, який вирівнює колір та яскравість діодів у матриці, повертаючи її до однорідного стану.

Телевізори та монітори з OLED-матрицями, як правило, дорожчі за моделі з LCD. У них глибший чорний колір, яскравіша і соковитіша кольоропередача, але споживання енергії набагато вище, оскільки необхідно подавати електрику не на підкладку, а на кожен піксель.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Ознаки деградації у редакторів, які копіюють, перекладають, російські новини і навіть не редагують перед вкидом.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Розкрито плани Apple щодо нових iPad Pro

Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…

30.03.2025

Google представила тестову версію оновленої нейромережі Gemini 2.5 Pro

Google оголосила про запуск експериментальної версії нейромережі Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів додатка Gemini,…

30.03.2025

Смартфонні екрани стали міцнішими: представлена технологія Gorilla Glass Ceramic

Компанія Corning анонсувала запуск нового продукту Gorilla Glass Ceramic. Це захисне скло розроблене для покращення…

30.03.2025

Google змінила дату випуску Pixel 9a після невдалого старту

Старт продажів смартфона Google Pixel 9a, який мав відбутися цього тижня, перенесли. Компанія Google пояснила…

30.03.2025

Штучний інтелект змінить світ: прогноз Білла Гейтса на майбутнє

Протягом наступного десятиліття досягнення в галузі штучного інтелекту (ШІ) значно зменшать потребу в людській праці…

30.03.2025

Київстар оголосив про нову еру комунікацій в Україні

Національний мобільний оператор "Київстар" отримав дозвіл на використання нового коду мережі 707, що стане важливим…

30.03.2025