Categories: Ґаджети

Він слідкує за нами: як відключити відстежування вводу у Windows 10

Share
Час читання: 2 хв.
Операційна система Windows 10 може запам’ятовувати всі слова, які користувачі набирають на клавіатурі, в тому числі і сенсорній. Вона робить це автоматично та передає всі дані на сервера Microsoft. Проте одразу бити на сполох не варто, адже цю функцію можна відключити в налаштуваннях.

Про це повідомляє 24 канал.

Windows 10, за офіційними даними, встановлена на більш ніж 150 мільйонів комп’ютерів по всьому світу. В цій операційній системі є сотні різних функцій та налаштувань, про більшість з яких ніхто навіть не знає.

Так, наприклад, Windows 10 одразу після першого запуску на комп’ютері запам’ятовує всі слова, які користувач набирає на клавіатурі, в тому числі й сенсорній. Вона робить це автоматично і всі дані передає на сервери Microsoft. Проте, приховане відслідковування можна відключити.

Компанія Microsoft запевняє, що вона використовує алгоритм запам’ятовування букв, слів та речень, що вводяться, виключно заради функції “Покращення розпізнавання рукописного вводу та друку”. Вона призначена для автоматичного прогнозування слів та робить це завдяки контексту та раніше введених слів. Як показує практика, подібною функцією в Windows 10 користуються одиниці. Тож, якщо ви не використовуєте цю функцію, то доцільніше буде вимкнути відстеження вводу.

Раніше у Windows 10 не було можливості відключити збереження інформації про набрані слова та пропозиції, однак відповідне налаштування з’явилося в збірці Spring Creators Update (1803).

Аби позбутися стеження за тим, що вводить користувач, потрібно відкрити додаток “Настройки”.

Потім перейти до розділу “Конфіденційність”.


Далі на екрані відобразиться вікно “Змінення параметрів конфіденційності”. Потім вам слід віднайти пункт “Надсилати корпорації Microsoft інформацію про моє написання для покращення ведення тексту та написання” та потягнути повзунок вліво та виключити передавання даних.


Після таких легких маніпуляцій Windows 10 перестане збирати дані про набрані слова, як на фізичній клавіатурі, так і на віртуальній. Теоретично, це підвищує безпеку всієї операційної системи. Адже при запам’ятовуванні будь-яких даних створюється додаткова загроза у разі хакерської атаки.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Головні особливості нової версії Apple AirTag: що змінилося

    За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…

    16.12.2024

    В мережу потрапили нові фото смартфонів iPhone 17

    Після витоків рендерів та інформації про конструкцію смартфонів лінійки iPhone 17 Apple Hub, у якого…

    16.12.2024

    Названо найкращі недорогі смартфони на кінець 2024 року

    Видання Tech Advisor опублікувало рейтинг найкращих бюджетних смартфонів 2024 року, зібравши пристрої, які поєднують доступну…

    16.12.2024

    iPhone зі складаним екраном: коли чекати конкурента Galaxy Z Flip

    Apple вже давно працює над складними апаратами iPhone, але поки що не випустила жодного такого…

    16.12.2024

    HDRezka випередив Netflix: Україна потрапила до топ-5 піратських країн

    Україна є одним із лідерів споживання піратського контенту. Так, кількість переглядів у Netflix приблизно в…

    16.12.2024

    Коли чекати на складаний iPad і який він буде: нові подробиці

    З чуток, Apple працює над складним iPad з 18,8-дюймовим екраном, який планується випустити до 2028…

    16.12.2024