Huawei Mate 60 Pro порушує плани Тіма Кука і здатний забрати 10% Apple iPhone 15 у Китаї

UPG

Huawei стала жертвою американських санкцій і значною мірою скоротила свою присутність на світовому ринку. Компанія розробляла одні з найпотужніших процесорів і першою інтегрувала 5G-модем в єдиний процесорний модуль. Huawei також розробляла й інші рішення, випереджаючи конкурентів у побудові мережі мобільних терміналів, маючи на балансі контракти з кількома європейськими країнами. Санкції з боку США зробили все це неможливим, продажі смартфонів звалилися, а всі домовленості були скасовані. Якийсь час китайська компанія виживала за рахунок запасів, але потім пішла на компроміс. Уже кілька років Huawei не отримує від TSMC найсучасніші процесори, а також явно має кількісні обмеження.

Не так давно вийшов новий Mate 60 Pro, який поставив у глухий кут навіть бувалих експертів. З’ясувалося, що всередині стоїть процесор з інтегрованим 5G-модемом, а отримати щось подібне від TSMC Samsung китайці не могли. Поповзли чутки про те, що всередині знаходиться чип, виконаний за власною 7-нм технологією силами SMIC. Почитайте про це в нашому матеріалі, адже сьогодні є не менш цікава тема. Як виявилося, вихід Mate 60 Pro здатний сильно підірвати продажі смартфонів Apple в Китаї. Річ у тім, що навіть сьогодні Піднебесна залишається значущим ринком у кількісному і грошовому вираженні, але нещодавно уряд Китаю заборонив чиновникам користуватися будь-якими iPhone. Експерти вважають, що обладнаний 5G-модемом Mate 60 Pro зіграє з Apple злий жарт. Річ у тім, що американська компанія перебуває у вразливому становищі, оскільки значна частина її продукції виробляється в Китаї. Тім Кук протягом багатьох років робив усе можливе, щоб його компанія не брала участі в торговельних і технічних суперечках між США і Китаєм. Ось тільки Америка налаштована рішуче, тому довго залишатися в тіні в Apple не вийде. Аналітики зазначають, що акції американської технологічної компанії впали на 3.6% після оголошення про заборону китайськими чиновниками використання iPhone на робочому місці.

Як уже було сказано вище, останніми роками Apple домінувала на китайському ринку преміальних смартфонів. Особливо це стало помітно після введення жорстких санкцій з боку США, що обмежують поставки процесорів для Huawei, позбавивши компанію можливості випускати пристрої з підтримкою 5G. У другому кварталі 2023 року на китайському ринку частка iPhone склала 24%, порівняно з 21% на ринку США. Китай став найбільшим у світі ринком для iPhone, обійшовши США і весь північноамериканський регіон. Mate 60 Pro не такий швидкий, як сучасні флагмани, але його продуктивності достатньо для вирішення будь-яких завдань, а перша партія була розпродана в Китаї всього за кілька годин. Вважається, що новинка негативно вплине на продажі iPhone 15, реліз якого відбудеться вже наступного тижня. Аналітики вважають, що в підсумку Apple втратить до 10% китайського ринку в 2024 році, а це недоотриманий прибуток.

Що цікаво, Huawei не дає коментарів з приводу технічної частини і офіційно не називає Mate 60 Pro 5G-смартфоном. При цьому тести показують високу швидкість завантаження від 500 до 800 Мбіт/с, що перевищує максимальну швидкість 300 Мбіт/с для мереж 4G. Крім того, новий смартфон ще й отримав повністю функціональний супутниковий термінал, що дозволяє використовувати його у віддалених районах без стільникового покриття. При цьому дана технологія підтримує голосовий зв’язок, тоді як iPhone в кращому випадку здатний передати текстове повідомлення. До речі, у США вже заявили, що почали розслідування щодо нечуваної зухвалості китайців, але поки що не готові навіть представити проміжні висновки. Схоже, всередині Mate 60 Pro все ж ховається суто китайський чип, а отже, зробити янкі нічого не можуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я