Якщо ви шукаєте для себе новий телевізор розміром 55 дюймів, при цьому маєте в своєму розпорядженні суму до 40000 гривень, я пропоную вам рейтинг найкращих сучасних моделей, які відібрав, спираючись на відгуки покупців великих маркетплейсів.
Серед розмаїття телевізорів на ринку особливо виділяються моделі з екраном 55 дюймів. Це комфортна діагональ, яка підходить як для квартир, так і для приватних будинків. Телевізори з таким екраном не надто великі, але й не надто маленькі, що робить їх ідеальним вибором наприклад, для головного сімейного центру розваг. Вони відмінно підходять для перегляду фільмів, і спортивних подій у великій компанії. Крім того, такі телевізори часто вже мають роздільну здатність 4К і оснащені новітніми технологіями, які дозволяють отримати найкращий досвід перегляду.
Hisense 55U8HQ
Короткі характеристики:
- Діагональ – 55″
- Роздільна здатність HD – 4K UHD
- Роздільна здатність – 3840×2160
- Формати HDR – HDR10, HDR10+, HLG
- Тип – ЖК
- Формат телевизора – 16:9
- Тип підсвічування – Direct LED
- Тип матриці екрана – ULED
- Технологія екрану – HDR, LED, Quantum Dot, ULED
- Яскравість – 1500 кд/м2
- Контрастність – 1200:1
- Кут огляду – 178 градусів
- Частота оновлення екрана – 120 Гц
Почнемо ми рейтинг із дуже «накрученого» китайця. Hisense 55U8HQ отримав ULED матрицю із шаром Quantum Dot та оновлення екрану з частотою 120 герц. Виробник обіцяє яскравість у межах 1500 кд/кв. м в режимі HDR, цифра трохи перебільшена, але точний параметр виразно знаходиться набагато вище за планку в 600 кд/кв. м. За рахунок цього панель чудово справляється з відображенням більшості сучасного контенту, хоча у темних сценах подекуди поступається корейським «братам». За рахунок mini LED підсвічування бренду вдалося покращити яскравість та контрастність, а чотириядерний процесор забезпечує чудову обробку зображення.
Є тут і ігровий режим із підтримкою AMD FreeSync, а також технологія “зміни частоти оновлення” – VRR. Однак для отримання максимальної віддачі доведеться пройти складний шлях для налаштування цих режимів у самій операційній системі. Загалом, покупці хвалять пристрій, проте калібрування кольору у нього не можна назвати ідеальним.
Плюси:
- Висока пікова яскравість;
- Є 120 Гц;
- Качество звука;
- Підходить для ігор;
- Підсвічування mini LED.
Мінуси:
- Неидеальная VIDAA;
- Перенасичені кольори.
Ціна: біля 40 000 грн.
Sony KD-55X81J
Короткі характеристики:
- Діагональ – 55″
- Роздільна здатність HD – 4K UHD
- Роздільна здатність – 3840×2160
- Формати HDR – Dolby Vision, HDR10
- Тип – ЖК
- Формат телевизора – 16:9
- Тип підсвічування – Direct LED
- Технологія екрану – HDR, LED, Triluminos
- Частота оновлення екрана – 60 Гц
На третьому місці нашого ТОПу розташувалася лаконічна панель із розкішною передачею відтінків. Sony KD-55X81J – відмінний 55-дюймовий 4К телевізор з IPS матрицею та заднім підсвічуванням. Це не найдорожча модель Соні, але найдоступніша з 55-дюймових. З відео контентом за рахунок процесора X1 телевізор справляється дуже непогано. Підтримка технологій Live Colour і Triluminos робить цю модель чудовим вибором для покращення спочатку не дуже якісної картинки, наприклад ефірних каналів.
HDR підтримує набагато краще більшості китайців і недорогих моделей LG або Samsung, але все ж таки поступається ТБ з вищим цінником. Є і засвіти білого, і нестача деталей на чорному. Загальна пікова яскравість знаходиться в межах 400 кд/кв. м. ТБ можна використовувати для ігор, якщо наявність 120 Гц вам не принципово. До речі так звана “уплавнялка” чудово справляється з динамічними сценами, наприклад спортивні ефіри дивитися одне задоволення. Гарний вибір за свої гроші, та ще й із чистим Андроїдом на борту!
Плюси:
- Трансляція екрану з будь-якого смартфона;
- Чудове калібрування кольору;
- Рівномірне підсвічування;
- Android TV;
- Відмінний вибір для ефірного ТБ;
- Ніжки ставляться у 2 положення.
Мінуси:
- Не підтримує голосове керування.
Ціна: біля 35 000 грн.
Samsung QE55Q60CAUXUA
Короткі характеристики:
- Діагональ – 55″
- Роздільна здатність HD – 4K UHD
- Роздільна здатність – 3840×2160
- Формати HDR – HDR10+, HLG
- Тип – ЖК
- Формат телевизора – 16:9
- Тип підсвічування – Dual LED
- Технологія екрану – HDR, LED, QLED
- Частота оновлення екрана – 60 Гц
На 2 місці не найпередовіший преміальний телевізор, зате один із найдоступніших КУЛЕДів у такому розмірі. Samsung QE55Q60BAU отримав VA матрицю з частотою 60 Гц, незважаючи на таку частоту уплавнялки за рахунок застосування передового процесора Quantum 4K Lite витягує ситуацію, і виглядає як старі моделі зі 100 Гц. Колірне охоплення ж вийшло близько 100%, а пікова яскравість стала на рівні 500 кд/кв. м, чого достатньо для хорошої роботи HDR 10. Але, загалом, очікувати рівня QLED флагманів з 1500 кд/кв. мені слід. Проте панель чудово підходить для покращення ефірних сигналів і навіть для ігор, якщо ви не кіберспортсмен і не фанат 120 Гц (тут доведеться розщедритися!).
З плюсів можна виділити дуже хороший рівень чорного кольору та яскравості картинки – налаштування зображення дозволяють зробити ТБ універсальним для денного та вечірнього перегляду. Сучасний пульт отримав сонячну батарею, але сам поменшав і його форма подобається не всім. Якщо і Вам він не до душі, завжди можна завантажити програму на смартфон і керувати з нього. Всі опції ТБ підтримує, зокрема бездротову трансляцію зображення на екран. А ось реальний мінус, який може помітити прискіпливий погляд, – засвіти по кутах, навіть незважаючи на застосування передового Dual LED підсвічування.
Плюси:
- Пульт із сонячною батареєю;
- Якісна уплавнялка;
- Яскрава та контрастна матриця VA;
- технологія QLED;
- Прекрасне покращення ефірного сигналу.
Мінуси:
- Засвіти по кутах.
Ціна: 35 000 грн.
LG 55UQ80006LB
Короткі характеристики:
- Діагональ – 55″
- Роздільна здатність HD – 4K UHD
- Роздільна здатність – 3840×2160
- Формати HDR – Active HDR, HDR 10 Pro, HLG
- Тип – ЖК
- Формат телевизора – 16:9
- Тип підсвічування – Direct LED
- Технологія екрану – HDR, LED
- Частота оновлення екрана – 60 Гц
Настав час найкращого варіанта з нашого рейтингу, це LG 55UQ80006LB, можливостей якого вистачить для перегляду будь-якого контенту, а також помірного геймінгу. Матриця 8 біт з IPS технологією може здатися не вдалим рішенням, але її виправдовує ціна телевізора і загальна якість картинки. Застосування крутого процесора a5 Gen5 забезпечує впевнений апскейлінг зображення до 4К та плавну роботу операційної системи. До речі, з обробкою слабкого сигналу серце ТБ справляється на рівні дорожчих моделей. А Direct LED підсвічування не має видимих нерівномірностей.
У більшості відгуків покупці хвалять цю модель за мультимедійні можливості, відсутність багів і глюків при роботі Операційної Системи. Він чудово тягне Ютуб, а також роботу в браузері, мінімально підтримує Active HDR і має повний набір тюнерів. Пульт Magic Remote в комплекті. Істотних мінусів у моделі немає, якщо вам потрібний просто хороший ТВ для домашнього перегляду. При цьому якщо ви часто віддаєте перевагу HDR контенту, то тут доведеться звернути увагу на більш дорогі моделі.
Плюси:
- Відмінна обробка ефірного сигналу;
- Зручний пульт-указка;
- Соковиті та насичені кольори;
- Потужний процесор;
- Голосове керування.
Мінуси:
- Мінімальний HDR.
Ціна: 25 000 грн.
ТОП-9 критеріїв вибору 4К телевізора 55 дюймів
При виборі телевізора з діагоналлю 55 дюймів, підтримкою 4K та обмеженим бюджетом до 40 000 гривень, варто врахувати такі характеристики:
- Роздільна здатність екрана : чи справді телевізор підтримує роздільну здатність 4K (3840 x 2160 пікселів). Це необхідно для чистого та детального зображення.
- Тип панелі IPS зазвичай забезпечує найкращий кут огляду, тоді як панель VA має більш високу контрастність.
- Частота оновлення : Чим вище цей показник, тим плавнішими будуть пересування об’єктів на екрані. Ідеально шукати телевізор із частотою оновлення 60 Гц або вище.
- HDR : підтримка HDR (розширений динамічний діапазон) може значно підвищити якість зображення, соковитість та яскравість кольорів.
- Розумні функції : смарт-функції телевізора, такі як вбудовані стрімінгові сервіси та можливість підключення до Інтернету. Платформи Android TV, WebOS від LG або Tizen від Samsung містять велику кількість програм.
- Кількість портів : Переконайтеся, що в телевізорі достатньо портів HDMI та USB для підключення зовнішніх пристроїв, таких як приставки, програвачі Blu-ray або накопичувачі.
- Аудіо : наявність телевізора об’ємного звуку або можливість підключення до зовнішньої аудіосистеми через Bluetooth або HDMI ARC.
- Відгуки покупців та рейтинги : Перед покупкою завжди варто перевірити відгуки та рейтинги даних моделей в Інтернеті.
- Гарантія та надійність бренду : Чи виробник пропонує гарантійний термін, наскільки надійну продукцію випускає.