Збираючи PC люди, найчастіше, планують весь сетап спираючись саме на відеокарту. Воно й не дивно: від неї залежать не тільки ігрові можливості, а й робочі (якщо ми говоримо про обробку графіки або відео). Часом розібратися у великій темі відюх самому дуже непросто, тому ProCyber.me спільно з нашими друзями з Haff вирішили вам у цьому допомогти.
Насамперед дивитися варто на графічний процесор (GPU). Це, так звана, база, основа. Від нього залежатимуть можливості вашої відеокарти. Його основна характеристика – частота, яка вимірюється в мегагерцах. Відповідно, чим вищий цей показник – тим крутіша карта.
Слідом звертаємо увагу на відеопам’ять. Є безліч типів, однак найчастіше ви зустрічатиметеся з GDDR3, GDDR4, GDDR5, GDDR6. Останні два – найшвидші, але це не означає, що на інших потрібно ставити хрест. Крім швидкодії, є ще й об’єм відеопам’яті. Він існує для зберігання даних, які формують відображувану на моніторі картинку. Ясна річ, що чим він вищий, тим краще для вас. У нинішніх умовах бажано мати цей показник не нижче 8 Гб, щоб спокійно грати в більшість сучасних ігор.
Є один пункт, на який часто не звертають уваги, проте він важливий не менше за інші – розрядність шини. Про що йдеться: це показник, що відображає кількість каналів, які з’єднують графічний чип і відеопам’ять. Отже, що вища розрядність, то швидше карта обробляє інформацію, а отже, і працює швидше. На даний момент найкращим рішенням буде карта з показником 256 біт, хоча на ринку давно є варіанти і кращі.
Безумовно, у відеокарт є і ще параметри (наприклад типи системи охолодження або банальні габарити карти), але насамперед звертати увагу варто саме на описане вище.
Щоб не загубитися в безодні величезного вибору серед відюх, ми попросили хлопців з Haff вибрати карти для однієї з трьох цінових категорій: до $400, до $600 і до $1000.
Наш перший представник – RTX 3050, найбюджетніша карта тридцятої серії. На популярному маркетплейсі вивудити її можна за ~$340-375. Її чип побудований на архітектурі Ampere, що дає змогу використовувати апаратне трасування кращої і DLSS. 3050 продуктивніша за 1650 приблизно на 65% і повільніша за 3060 всього на 30%. При цьому 2060 Super випереджає в продуктивності 3050, а коштує також. Перевагою цієї відеокарти порівняно з 2060s є наявність DLSS, що дасть змогу помітно збільшити FPS в іграх. Продуктивність у кіберспортивних дисциплінах на висоті, також в AAA-проектах можна отримати 60+ fps на високих налаштуваннях використовуючи DLSS. Ми вважаємо 3050 найнароднішою відеокартою для Full HD моніторів.
Наступна на черзі – RTX 3060ti. В Україні її можна взяти в середньому за ~$580. Бюджетне рішення для 2К моніторів. 3060ti помітно швидше за конкурента в особі RX 6600 XT у 2К роздільній здатності. Дозволяє пограти в AAA-тайтли на високих-ультра налаштуваннях у 2К роздільній здатності з 60+ FPS. 3060ti швидше за 3050 і 2060 Super у середньому на 50%. Можна навіть насолодитися трасуванням променів з адекватними значеннями FPS, як порівняти з 3050. Ідеальне рішення за співвідношенням ціна/продуктивність для моніторів 2к.
Завершить наш хіт-парад RTX 4070ti. На просторах нашої країни придбати таку можна і за ~$1000. Чудова карта для високопродуктивної 2К і, в багатьох проектах, 4К роздільної здатності. Продуктивність вища, ніж у 3090, а ціна нижча. Якщо порівнювати з конкурентом від Radeon – RX 7900 XT – продуктивність 4070ti вища в іграх з підтримкою рейтрейсигу. У RTX 4070ti енергоспоживання в районі 300W, що дає змогу тримати температури при навантаженні в районі 70 градусів. FPS у середньому на 30% вищий, ніж у 3070ti. Також явною перевагою в порівнянні з 30-ю серією є підтримка DLSS 3.0.
Звичайно ж вибирати, в першу чергу, варто виходячи з ваших фінансових можливостей. Благо варіантів дуже багато. Якщо опустити грошове питання, то вам потрібно зрозуміти, для яких завдань ця карта буде використовуватися. Крім того, задумайтеся про майбутнє: якщо є можливість трохи доплатити – зробіть це і купіть картку, яка трохи вища за ваші очікування. Так можна убезпечити себе від швидкого старіння вашого девайса.
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…
Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…
Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…
Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…
View Comments
Просто написали по одній відеокарті в кожному сегменті від зелених і все. Який це тоді it-tech?