Ноутбуки на Windows 10 з процесорами ARM: видатною є лише автономність

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Єдиним пунктом, за яким HP Envy X2 показав перевагу, став час автономної роботи.

Перші гаджети з Windows 10 на основі процесорів від смартфонів обіцяли високу продуктивність та гігантську автономність на рівні 20 годин. Майже всі прогнозовані характеристики виявилися надзвичайно низькими, крім часу роботи від акумулятора. Однак і він не дотягує до обіцяного, яким хвалилися у Microsoft. Це показало тестування, яке провели експерти сайту Techspot із пристроєм HP Envy X2 на основі процесора Snapdragon 835.

Попри підтримку у Windows 10 на процесорі ARM емуляції коду процесорів x86, в експертів одразу виникли проблеми. За їхніми словами, велика частина популярних бенчмарків для ПК на базі Intel та AMD не працює, причому деякі відмовляються запускатися з невідомих причин. Усього з 17 запланованих бенчмарків тестувальникам вдалося запустити лише 9.

Наприклад, бенчмарк PCMark 8 працює, але його тест Creative дає збій, а тест Work вимагає стільки часу, що його не вдалося провести. PCMark 10 запускається, але його стандартний тест не підтримується. Cinebench R15 та Premiere відмовляються запускатися, бо потребують 64-біт. Blender має версію для 32-біт, але вимагає наявності OpenGL 2.1 і тому відмовляється працювати. Старі версії MATLAB, які розраховані на 32-біт, відмовляються працювати. Тестовий пакет Sandra також не захотів функціонувати.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Бенчмарки, які запустилися, показали, що HP Envy X2 ціною $1000 проявляє себе не найкращим чином. За швидкістю роботи в бенчмарку Handbrake, який перевіряє швидкість перекодування відео, цей девайс виявляє себе на рівні найдешевших та найповільніших чіпів x86. Він поступається навіть Celeron N3450.

У тесті PCMark 8 Home ситуація ще гірша: процесор ARM в режимі емуляції x86 на 51% повільніший за Celeron N3450. Його на 182% випереджає трирічний чіп Core i5-5200U, а актуальний Core i7-7Y75 виявляється на 160% швидшим.

Єдиним пунктом, за яким HP Envy X2 показав перевагу, став час автономної роботи. В режимі веб-серфінгу він пропрацював 12:44 години. Найближче до цього часу зміг підійти Dell XPS 13 з процесором Core i7-8550U, який працював протягом 8:35 годин.

Загалом ноутбуки з Windows 10 та процесорами ARM є цікавою штукою. Однак Microsoft та її партнери планують, що це будуть гаджети топового сегменту вартістю від $600 до $1000, що робить їх неконкурентними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.