Чому у Apple вийшло відмовитися від 3,5-мм роз’єму, а Samsung ніяк не наважиться?

Про те, що Samsung прибере зі своїх флагманських смартфонів 3,5-міліметровий аудіовихід, кажуть приблизно з того часу, коли Apple представила iPhone 7 і 7 Plus, у яких не було цих роз’ємів. Що не дивно, адже рішення Apple копіюють багато виробників, і іноді цим грішить корейська компанія. Проте, дірка під джек збереглася в Galaxy S8 і S8 +, а потім, як не дивно, залишилася у Galaxy S9 і S9 +.

Журналіст Daring Fireball Джон Грубер вважає, що майбутнє споживчої акустики за бездротовими пристроями, однак в даний час тільки у Apple є необхідні для цього технології.

Apple не прибирала аналоговий звуковий порт до того моменту, поки не створила бездротові навушники AirPods, які підключаються до смартфона натисненням однієї кнопки і стабільно тримають зв’язок. З Bluetooth-навушниками для Android-смартфонів набагато більше проблем: вони підключаються не до тих пристроїв, мобільні їх не бачать, звук може перериватися або зупинятися і невідомо, скільки в них залишилося заряду. Проблема посилюється тим, що хто завгодно може випускати Bluetooth-навушники, а дешеві моделі зазвичай є жахливими і псують враження про бездротову акустику в цілому. Звичайно, їх можна підключити до iPhone і точно так же страждати, але можливий і позитивний досвід – якщо купити те, що продає Apple.

Приблизно така ж ситуація і з навушниками, шнур яких встромляється в порт живлення. Навушники, підключені через роз’єм Lightning і мікропроцесор W1, по відгуках багатьох користувачів забезпечують більш якісне шумозаглушення і звучання, ніж ті, що використовуються з роз’ємом USB Type-C на Android-смартфонах. Звичайно, якість звуку багато в чому залежить від ціни, і дорогі навушники зазвичай грають більш насичену звуками музику, ніж дешеві, але вибір сумісної акустики може перетворитися на тортури.

Наприклад, зі смартфонами Google Pixel другого покоління можна використовувати тільки ті навушники, в яких передбачена підтримка USB Type-C Digital Audio. Аналогові моделі з роз’ємом USB Type-C не звучать, при їх підключенні з’являється повідомлення про те, що потрібно використовувати сумісну модель. Google рекомендує купувати тільки ті навушники, на коробці яких є значок Made for Google, але як же бути з іншими виробниками? Кожен з них повинен займатися сертифікацією аксесуарів для своїх пристроїв і стежити за тим, чи підходять нові моделі навушників до нових моделей смартфонів? Компанії Apple набагато простіше навести порядок: вона сама розробляє смартфони, сама випускає навушники і гарантує, що вони будуть добре працювати.

У Samsung і Apple різний підхід до задоволення потреб користувачів. Samsung намагається випускати на ринок продукти, які відповідають існуючим запитам, а Apple намагається прогнозувати і формувати запити. Споживачам корейської компанії не потрібні смартфони без виходу для навушників, тому рішення очевидно – його потрібно залишити. Apple йде на ризикований крок і переконує користувачів в тому, що застарілий аналоговий стандарт це погано, а музику можна слухати не обмотуючись проводами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Apple всегда навязывает клиенту. Технику она делает на высшем уровне по качеству, но политика компании полный эгоизм, а это раздражает
    А Samsung лояльный к клиентам. – и мне он больше нравиться
    Наушники с разьемом 3,5 намного удобней и функционально. Захотел в ноутбук всунул, захотел подключил в аудиовходу колонок / магнитофона. А если внезапно сломались наушники, не проблема и в любом магазине пошел и выбрал себе по форме и цвету новые.
    А эти безпроводные наушники, так просто не купишь в любом магазине, в ноутбук не воткнешь, да и ещё под заряжать нужно и дополнительное радио облучение

  2. Чудово так підлизнули apple… Маркетинг. Але людині яка написала цю статтю напевно не знає різницю між аналоговим і цифровим звучанням музики. Так що рух цей вперед відносний

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я