При виборі ноутбука або стаціонарного комп’ютера, включаючи моноблоки, покупці з кожним роком приділяють все більше уваги не технічним характеристикам чи зовнішнім виглядом, а надійності бренду. Досвідчені покупці знають, продукцію яких брендів краще уникати, тому що велика ймовірність не тільки нарватися на якийсь брак, а й виявитися постійним клієнтом сервісного центру, тримаючи його номер в записнику в списку обраних.
Аналітична компанія Rescuecom провела дослідження на основі власних даних. Вона використовувала зібрану за два роки інформацію сервісних центрів по відновленню інформації з «убитих» комп’ютерів, моноблоків і ноутбуків. В результаті вдалося визначити тих виробників, продукцію яких ламається найчастіше. Для цього слід звернути увагу на графу «Computer Repair Share», яка відображає в процентному відношенні то, скільком відсоткам власників електронних пристроїв від того чи іншого виробництва доводиться звертатися в сервісний центр.
На першому місці опинилася компанія HP, продукція якої ламається в 37,3% випадків з 100%. Це означає, що кожен третій власник ноутбука, комп’ютера або моноблока від неї стикається з проблемами, вирішити які може виключно сервісний центр. На другому місці йде Dell з показником в 22,4%, тобто її продукція виходить з ладу лише у кожного п’ятого. Третій рядок, з великим відривом, займають гаджети від Lenovo – 7,3%.
На четвертій позиції знайшлося місце для гаджетів компанії ASUS (5%), тоді як п’ятірку замкнув Acer з показником в 4,9%. Шосте місце належить Apple (3,2%), сьоме – Samsung (3,0%), а восьме – Microsoft (1,3%). Варто враховувати, що кожному з цих виробників належить певна частка ринку комп’ютерів. Чим менше того чи іншого бренду вдалося продати своєї продукції, тим менше в його продукції буде браку.
Саме тому гаджети Microsoft на Windows 10 виявилися найнадійнішими. Якщо врахувати число проданих пристроїв, а у Apple воно в 20 разів більше, то саме «яблучні» ноутбуки є найнадійнішими в світі. Продукцію HP і Dell слід вважати самою бракованою і ненадійною, тому комп’ютери, моноблоки і ноутбуки від цих виробників краще ніколи не купувати.