Ґаджети

Apple відмовиться від Bluetooth у нових AirPods

Share

Я добре пам’ятаю розчарування власників AirPods, коли їм оголосили про те, що їхні навушники не підтримуватимуть треки у високій якості з Apple Music . Більшості було просто невтямки, що це обмеження стосується не тільки AirPods, а взагалі всіх бездротових навушників загалом. На це було як мінімум дві причини: низька пропускна спроможність протоколу Bluetooth та невисока автономність самих навушників. Але з боку Apple було щонайменше нерозумно запускати lossless-треки і радити своїм користувачам купувати для їхнього прослуховування обладнання десь на стороні.

Оскільки технологія Bluetooth не дозволяє транслювати Lossless-музику на бездротові навушники , в Купертіно вирішили піти в обхід. Щоб забезпечити майбутнім поколінням AirPods можливість програвати треки у високій якості, інженери Apple розробили власну технологію передачі звукового сигналу. Вона описується у патенті, який компанія зареєструвала у Відомстві за патентами та товарними знаками США на початку цього року.

Як слухати Lossless на AirPods – що потрібно

На відміну від Bluetooth-протоколу, який транслює цифровий сигнал, власна технологія Apple є оптичною (over-the-air optical signal), тобто має більш високу пропускну здатність і дозволяє передавати звук у високій роздільній здатності . Інше питання, чи працюватиме вона з iPhone? Тому що жодна із сучасних моделей iPhone таку технологію не підтримує.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ
Щоб відтворити Lossless-музику, потрібен оптичний сигнал, а не цифровий

На жаль, в патенті смартфони майже не згадуються, тільки дуже опосередковано. Зате цілком однозначно описується передача звуку у високій роздільній здатності від спеціальної гарнітури до навушників. Її роль виконують AR/VR-окуляри . Ті самі, які, за чутками, Apple ось-ось збирається нам уявити. Якщо говорити дуже простою мовою, обробка сигналу відбуватиметься на потужностях гарнітури, а її результат – транслюватися на AirPods.

Звісно ж, підійдуть не будь-які AirPods , а лише ті, що підтримують нову технологію. Щоб навушники змогли прийняти оптичний сигнал, вони мають бути оснащені спеціальним ресивером. Адже сама технологія влаштована зовсім не так, як Bluetooth. Однією з її особливостей є мінімальний радіус дії. Apple не уточнює, на якій саме відстані транслюватиметься сигнал, але зважаючи на все, рахунок йде навіть не на метри, а на сантиметри. Втім, якщо слухати музику через навушники у гарнітурі, то проблем із цим не буде жодних.

Якими будуть AirPods Pro 2

Так, з апаратною природою начебто більш-менш розібралися. Але як Apple досягне збереження колишнього часу автономної роботи від AirPods , які змушені приймати оптичний сигнал? Відповіді це питання у патенті міститься. Більш того, Apple навіть вводить нас в оману, демонструючи навушники без дужок, в яких зазвичай розміщуються акумулятори. Звичайно, навряд чи компанія засвітила б реальний дизайн AirPods Pro 2, але ходять чутки, що нові навушники позбавляться дуже.

Поки що це не підтверджена інформація, але низка галузевих експертів дотримується саме такої точки зору. Вони пророкують AirPods Pro другого покоління дизайн у стилі Galaxy Buds. Тобто це будуть навушники-затички без виступаючої частини, корпус яких майже повністю ховатиметься у вушній раковині. Це більш спортивний варіант, який не піддається довільним випаданням, тому що навушники тримаються не тільки за рахунок амбушюр, а й за рахунок тиску вушних хрящів на корпус.

Зрозуміло, немає жодних гарантій, що оптична технологія передачі звуку з’явиться в AirPods Pro 2. Проте віце-президент Apple Гері Гівз з акустики вже давно натякає, що Bluetooth не дозволяє розкрити весь потенціал бездротових навушників компанії . За його словами, у Купертіно шукають способи досягти більшої пропускної спроможності, і прямо зараз працюють над цим. Очевидно, що патент, який ми сьогодні описали є частиною цього великого проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Apple
  • Останні записи

    Samsung змінить конструкцію дисплея майбутнього Z Flip 7 і зробить його жорсткішим

    У липні Samsung представить на своєму заході в Парижі нове покоління складних смартфонів - Galaxy…

    18.05.2024

    Роздільна здатність екрану телефону: на що впливає і яке вибрати

    Роздільна здатність екрана — один із головних параметрів, які відповідають за якість зображення. Розкажемо, екрани…

    18.05.2024

    iPhone Plus повторить долю iPhone mini цієї осені

    Журналіст The Information Уейн Ма поділився інформацією про те, що Apple планує відмовитися від подальшого…

    18.05.2024

    Смартфон не заряджається: що варто зробити

    Ви підключили до мобільного телефону зарядний пристрій, а акумулятор не заряджається? Не панікуйте! Цілком можливо,…

    18.05.2024

    Twitter офіційно переїхав на x.com

    Ребрендинг соціальної мережі Twitter Ілоном Маском завершено, повідомляє Engadget. Рік тому Ілон Маск розпочав ребрендинг придбаного ним…

    18.05.2024

    Google може перейти на чіпсети TSMC для Pixel 10

    Телефони Google Pixel можуть зазнати значних змін у 2025 році, оскільки, за деякими даними, компанія…

    18.05.2024