Ґаджети

MacBook Pro з чіпом M1 Max отримає абсолютно нову фішку – деталі

Share
Час читання: 2 хв.
Apple оснастить ПО нових MacBook Pro з чіпом M1 Max віртуальної кнопкою «Турбо». Про це повідомляє закордонний ресурс The Verge з посиланням на розробників під macOS і саму Apple.

Зовсім недавно Apple показала два нових комп’ютерних чіпа власного виробництва – Silicon M1 Pro і Silicon M1 Max . Разом з ними вийшли два нових MacBook Pro – з діагоналями 14 і 16 дюймів. Компанія вирішила впровадити в них відразу обидва цих чіпа, з можливістю вибрати бажаний SoC в конфігураторі. MacBook Pro 2021 обох діагоналей «в базі» поставляються з M1 Pro, однак за доплату можна вибрати M1 Max, який є ще більш продуктивним.

Незважаючи на те, що M1 Max на даний момент – найпотужніше рішення в лінійці Apple (та й взагалі на ринку ARM), компанія вирішила піти ще далі. Розробники софта під macOS виявили в коді збірки macOS Monterey Release Candidate дві цікаві рядки: 


За словами джерела, ці рядки вказують на новий турбо-режим в macOS. Раніше нічого подібного Apple не пропонувала – macOS завжди автоматично регулювала ресурси і тепловиділення. Однак тепер в системі з’явиться віртуальна кнопка, яка, схоже, буде давати додатковий буст продуктивності (очевидно, з пропорційним запуском системи охолодження). 

The Verge відзначає, що новий режим «Турбо» буде доступний виключно на чіпах M1 Max, і, можливо, стане ексклюзивною фішкою MacBook Pro 2021 16 ” – хоча доступність її в кастомними MacBook Pro 14 ” теж не виключається.

Швидше за все, саме перехід на власні чіпи дозволив Apple створити такий турбо-режим. Очевидно, що процесори Intel були набагато менш гнучкими в цьому сенсі – так і взагалі, Intel регулярно підводила Apple, і «яблучникам» доводилося викручуватися. Для прикладу можна згадати 2015 рік, коли MacBook Pro і Air з діагоналями 11 і 13 дюймів вийшли на Intel 5-го покоління, а найпотужніші Pro 15-ки – на минулорічних чіпах 4-го покоління. Intel просто не встигла поставити Apple продуктивні 4-хядерние core i7. 

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024